03.07.2013 (3 temmuz 2013) son durum olarak milli eğitim bakanı nabi avcı nın dersanelerin kapatılacağı yönündeki açıklaması kafaları karıştırdı. bir çok dersane erken kayıt almak isterken dersanelerin kapatılma ihtimali tüm öğreci ve velileri düşündürmeye başladı. Nabi avcı ne dedi sbs nin kaldırılması ve dersanelerin kapanması ile ilgili açıklamaları şöyle

Dersaneler kapanıyor mu ? Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, televizyon-gazete Ankara temsilcileri ve eğitim muhabirleri ile kahvaltıda yaptığı toplantıda Seviye Belirleme Sınavı’nın önümüzdeki yıldan itibaren kalkacağını söyledi.

Dersaneler kapanınca ne olacak ?  Avcı, dersanelerin kapanması konusunda da ‘Dersaneler de kapanacak. Ancak kapanan dersanelerin özel okullara dönüştürülmesi için düzenleme yapıyoruz’ dedi.

‘Çocuklarımıza gönlümüzden geçen becerileri kazandıramadık’ diyen Avcı, değerler eğitimi konusunda da istenilen yerde olamadıklarını söyledi.

Dersaneler Kesin Kapanıyor mu ?

Dersaneler Kesin Kapanıyor mu ?

Avcı, velilerin dershanelere kayıt konusunda acele etmemelerini tavsiye etti.

2013 – 2014 Eğitim Yılında Kıyafet Serbest mi ?

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, okullarda serbest kıyafet uygulamasına ilişkin, resmi okullarda velilerin yüzde 51’inin tercihi halinde serbest kıyafeti seçebileceklerini, bu konudaki yönetmeliğin yakında çıkacağını bildirdi.

aramalar : dersaneler gerçekten kapanıyormu, dersaneler kalkacak mı, dersaneler kapanınca ne olacak, dersaneler kapanıyor mu, dersaneler kesin kapanıyor mu, dersaneler ne zaman kapanacak, dersaneler ne zaman kapatılacak, dershaneler kapanıyor, dershaneler kapanıyor mu, dershaneler kapatılacak mı