Gögüslere sadece estetik ameliyatla şekil verilmez.Yapacağınız bazı egzersizler hem dik hem de sağlıklı gögüslere sahip olmanızı sağlayacaktır.Daha dik göğüsler için ne yapmalı? Dik göğüslere sahip olmak için hangi egzersiler yapılmalı?

Bu egzersizler sayesinde bayanlar istedikleri sıkı göğüslere sahip olabiliyorlar. Bu egzersizlere en güzel örnekleri plates sporu veriyor. Plates gerek esneme gerekse kasları rahatlatma açısından gayet uygun bir spor.

Göğüs dikleştirme ve büyütme egzersizlerden bir tanesi şınav çekmektir. Evet, yanlış okumadınız şınav çekmek bayanlar için her ne kadar çok zor olsa da sıkı göğüsler için şart. Zira şınav sayesinde göğüs üstünde ki deriler gerilmekte aynı zamanda göğüs kaslarında da büyük gelişmeler sağlanmaktadır. Bu sayede göğüslerin dik ve güçlü olmaları sağlanır. Bayanların şınav çekerken çok yorulmamaları için şınav çekmeye yavaş yavaş başlamaları tasfiye edilir.

Şöyle ki ilk gün kollarınızı fazla gerdirmeyin ve zorlamayın. Ardından gelen günler de ise kollarınızı tam gerginleştirerek şınav çekebilirsiniz.

Bu egzersizlerle, düzenli bir çalışma sonrasında hayal ettiğiniz dik göğüslere kavuşabilirsiniz.

Egzersizleri her zaman temkinli, dikkatli bir şekilde uygulayın. Yanlış bir hareketin ya da vücudu fitness düzeyinden fazla zorlamanın yaralanmalara neden olabileceğini unutmayın.

Egzersizlerden önce ısınmayı, sonrasında da esneme kortları yardımıyla kaslarınızı esnetmeyi unutmayın.

SETLER ARASINDA İKİ DAKİKA DİNLENİN

Göğüs büyütme ve dikleştirme egzersizleri düzenli yapıldığı takdirde başarılı sonuç vermektedir. Ancak eğer göğüs sarkmaları çok aşırı düzeyde ise bu egzersizler yetersiz kalabilir. Böylesi durumlar için mutlaka estetik ameliyat gerekmektedir. (Cosmoturk)