Cem yılmazın 2000 li yıllarda yaptığı espiriyi Keşan ilçe müftüsü yapınca Diyanet işleri inceleme başlattı. Peygamberimize hakaret edenlere karşı pek yaptırımı olmayan diyanet işlerinin müftüsüne noel baba için inceleme başlatması noel babaya sahip çıktı haberlerin gündeme getirdi
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G8DF6B16vRQ[/youtube]

Edirne”nin Keşan ilçesi Müftüsü Süleyman Yeniçeri’nin dün yaptığı “Noel Baba baca ve pencereden giriyor. Ama doğru dürüst birisi olsa kapıdan girerdi” şeklinde bir yorumu Cem Yılmaz’ın gösterisini hatırlattı.

Cem Yılmaz daha önce yapmış olduğu bir stand-up gösterisinde Noel Baba ile ilgili Keşan Müftüsünün sözlerine benzer ifadeler kullanmıştı.

Diyanet işleri Başkanlığı, bugün almış olduğu sürpriz bir kararla Noel Baba ile ilgili sözlerinden ötürü Keşan Müftüsü hakkında soruşturma kararı aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Keşan Müftüsü Süleyman Yeniçeri hakkında inceleme başlattı..

Keşan Müftüsü Süleyman Yeniçeri’nin “Noel baba diye birisi yoktur. Aziz Nicholaos diye biri var ama bu uyduruk bir kişidir. Noel Baba baca ve pencereden giriyor. Ama doğru dürüst birisi olsa kapıdan girerdi” sözlerine Diyanet İşleri Başkanlığı inceleme başlattı.

İşte Keşan Müftüsü’nün hakkında inceleme başlatılmasına neden olan o sözleri:

“Noel baba yaşamış mı, yaşamamış mı belli değil. Bir yer söyleniyor ve orada yaşadığı ifade ediliyor. Ama Hıristiyan aleminin çıkardığı bir şahsiyettir. Noel Baba baca ve pencereden giriyor. Ama doğru dürüst birisi olsa kapıdan girerdi. Biz de kapıdan giriliyor. Kuran-ı Kerim’de; ‘Evlere kapıdan girin’ diyor. Neden bacadan giriyor ki?”