Bir çok oyun severin karşılaştığı genelde oyunlarda karşımıza çıkan .dll dosyası bulunamadı veya dll dosyası eksik gibi hatalar oyunların açılmamasına sebep olabiliyor. Bazen oyunu baştan kurmak çözüm olabiliyor olsada asıl çözüm bu yazımızda olacak

Bir çok oyunda hataya sebep olan dll eksikliği hatası çözümü oyunun baştan kurulması olabilir. Bunun yanında en iyi çözüm öncellikle hatanın hangi dosyadan kaynaklandığını bilmek. Zaten oyun yada programı çalıştıracağınızda size handa dll dosyasınını eksik olduğunu söyleyecektir. Bu eksik olan dosyanın adını kayet edin ve cd yada dvd içinde aratın bulamazsanız birde bilgisayarınızın içinde aratın dosyayı yine bulamazsanız internette dll siteleri vardır googleden aratıp bu eksik dll dosyasını kesinlikle bulursunuz.

Dll dosyasını bulduktan sonra nereye atacağız diyenler işte cevap
windows xp, windows7, windows8 ve diğer windows sürümlerinin hepsinde ortak klasör
C:\WINDOWS\system32 dizinidir.

işte sadece okubil.com da bulacağınız püf nokta. bazen oyunların dll dosyalarını program files içindeki kurulum klasörüne atmaktan çözüm olmaktadır. eğer system32 içine dll dosyası attığınızda çözüm olmazsa bunu deneyiniz.

Genel olarak hata veren dll dosyaları : msvcr100 dll, skidrow dll, rld dll, berkelium dll, d3dx9_43 dll, litehtml dll, mfc100 dll, dll bağlantı kıtaplığında yok gibi hata kodları görüntüleniyor ve kesin çözümüde anlattığımız gibi oluyor.

dll_hatasi_ve_kesin_cozumu