Makyaj yapmak beceri isteyen bir iştir. Cilt tipine ve yüz şekline göre yapılması gerekmektedir. Yoksa yapılan makyaj yüzde sırıtır. Makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir? Makyaj yapılırken nelere dikkat etmek gerekir?

DOĞRU MAKYAJ NASIL YAPILIR? MAKYAJ YAPMANIN PÜF NOKTALARI NELERDİR?

Önce fondötenle başlamak gerekmektedir.Yüzde bulunan kızarıklıkları ince bir tabaka halinde fondötenle kapatabilirsiniz. Fazla sürdüğünüz takdirde kağıt mendil veya yüz fırçasıyla fazlalıkları alabilirsiniz.

Yuvarlak bir yüzü ince ve uzun göstermek için allığınızı elmacık kemiklerinizin altından şakaklarınıza doğru yayın ve şakaklarınıza da allık uygulayın. Allığı yumuşak ve yuvarlak hareketlerle sürün.

Far kullanırken küçük gözlere sahipseniz açık renk kullanarak gözlerinizi iri gösterebilirsiniz.
Fakat gözleriniz iriyse koyu renk far ve kalem uygulamasıyla istediğiniz görüntüye sahip olabilirsiniz.

Ruj uygulamasında kullanılan renkli kozmetiğin altına fondöten yardımıyla dudak şeklinizi kamufle edip istenilen dudak şeklini oluşturabilirsiniz.

Dudaklarınız inceyse açık renk ruj sürün böylece daha dolgun bir görünüm elde edersiniz, dudaklarınız kalınsa koyu renkli rujlar daha ince göstereceği için açık renkten kaçınmanız gerekmekte.

Rimel sürerken dikkat etmeniz gerekmektedir.Çünkü farınıza rimel bulaşabilir.Bunu önlemek için başınızı yukarı kaldırıp rimeli ayna karşısında uygulayın.

Küçük bir pratik bilgi yaz aylarında kozmetik ürünlerinizi buzdolabınızda saklayabilirsiniz.