Düğün hazırlıkları düğün tarihinden bikaç ay önce başlamalı. Resmi yerlerden ve düğünün yapılacağı mekandan tarih alma işini önceden yapmazsanız,istediğiniz tarihi bulamayabilirsiniz. Düğün hazırlıklarına ne zaman başlamalı? Düğün hazırlıklarında yapılması gerekenler.

DÜĞÜN HAZIRLIĞI NE ZAMAN BAŞLAMALI?DÜĞÜN HAZIRLIKLARINDA YAPILMASI GEREKENLER

Yaz düğünü isteyenler mekan işini 5-6 ay önceden yaptırılması gerekir. Yaz düğünü çok tercih edildiği için mekan bulunamayabilir.

Gelinlik ve Damatlık;Evlenen bir çift için olmazsa olmazlardandır gelinlik ve damatlık. Gelinlik ve damatlığı dikdirecekseniz en az 3ay önce modaevinizle görüşmeye başlayın. Nasıl bir gelinlik modeli seçeceğinizi,sizin vücut tipinize ne tür gelinlik uyarsa bunu da modaevinizle görüşün. Onların tecrübeleri ve sizin ne istediğinizi bilmenizle ortaya muhteşem bir görüntü çıkacaktır.

Düğünde giyeceğiniz ayakkabıda
da çok önemlidir. Düğün boyu ayaklarınızın rahat etmesi için önceden alıp evde giymeniz doğru olacaktır. Düğün günü ayağınızı rahatsız etmesi sizin de rahatsız olmanız demektir.
BİR ÖNERİ Gelinliği diktirecekseniz,gelinlikten arta kalan kumaşı ayakkabınızla bütünleştirebilirsiniz.

Balayı yapmak,yorucu düğünün hazırlığı ve sonrasında dinlendirici bir tatil yapmak için güzel bir fırsattır. Balayında nereye gideceğinizi önceden ayarlayıp rezervasyonunuzu yaparsanız keyifli bir tatili ekonomik yapmış olursunuz.

Davetiye seçimini de vaktiniz varken rahat rahat yapın. Rahatça yaptığınız seçim sonradan da pişmanlık vermez. Vaktiniz varken kendiniz de özel bir tasarım yapabilirsiniz.

Nikah Şekeri de düğün hatırası için güzel bir detaydır. Düğün şekerini modelinizi önceden seçerseniz evde kendiniz de yapabilirsiniz.Bunun için arkadaşlarınız gönüllü yardımcı olacaktır.

Fotografçı ayarlarsanız düğünde hiçbir kare atlanmamış olur. Fotografçıya aile biraylarini önceden gösterip çekimi ona göre yapmaları çok daha iyi olur.

Kuaför de gelin için önemlidir. Önceden randevu almanız ve bir de prova yaptırmanız sizin için düğünde kötü süprizi önler.

Düğün pastanızın çok daha güzel bir görüntüsü olmasını istiyorsanız düğünün yapılacağı mekanla görüşüp önceden pastanızı ayarlayın. Kesmek için pasta önünüze geldiğinde beğenmektan başka çözüm olmaz.

Düğün müziklerinde de iş size düşüyor. Salona hangi şarkıyla girileceği,hangi şarkıyla dans edileceğini ayarlayıp bunu önceden mekan görevlilerine bildirin. Son anda bir aksilik çıkıp moralinizi bozmasın.