önceden aylık dergiler hatta 2-3 ayda bir çıkan dergiler vardı. İnternetin yayılmasıyla gazeteler gibi dergilerde artık sanal ortamda yayınlanmaya başlandı. Daha önce bir çok teknoloji sitesi bu konuda yayınlar yaptı. Şimdi sıra okubil.com da olabilirmi E dergi nasıl hazırlanıyor nelere dikkat etmek gerekiyor

e dergi nedir ne değildir az çok bilmeye başladık çünkü bir çok teknoloji sitesi e dergi yapmaya başladı. e dergi derginin teknolojik hale gelmesi demek.

E-dergi nasıl hazırlanır

E dergi hazırlamak aslında normal basılı dergi hazırlamaya göre kolay bir iştir. Ama şunu bilmek gerekki normal dergi hiçte kolay hazırlanmaz.

Dergi kabaca nelerden oluruşur

Haber ve içerik : Dergilerde yayınlacak içerik iyi bir araştırma gerektirir. Haber veya makale gibi yazılar yazılacağı için bunların araştırması uzun süre alabilir.

Resim : Özellikle e-dergide basım olmayacağı için resimlerde seçim çok önemli ve özgürdür bilgisayarda gördüğünüz her resmi kullanabilirsiniz bu özgürlük aynı zamana sizi zorlayacaktır.

E-dergi Hazırlama Programları

Şimdi baktınız haber var resimde var tabiki önemli olan bunları kullanıcıya iyi bir biçimde sunmaktır. Grafik programları bilmeniz sizlere + değer katacaktır.

Sayfa olarak eğer e-derginiz hazırsa yani tüm konuları bulmuş ve resimleride entegre etmişseniz artık derginiz hazır. Bir çok ücretli ve ücretsiz program vardır bunlara daha sonra değineceğiz.

okubil.com olarak e dergi hazırlamayıda düşünüyoruz. bakalım yakında bir e dergimiz olacakmı. 2012nin son dönemlerinde 2013 ün ilk başlarında e dergiyle iligili böyle bir düşüncemiz var.