Trabzonspor kalecisi Tolga Zengin, oynadığı bir maçta sahaya atılan ekmeği öpüp alnına koyması İspanya’da yılın fotografı seçildi.İspanya’da yılın fotografı seçilen o kareler..

Trabzon kalecisi Tolga Zengin, İspanya’da manşetlere çıktı. 18 Ağustos’ta Athletic Bilbao ile oynanan maçta, sahaya atılan ekmeği öpüp alnına koyan Tol-ga’nın bu görüntüsü yılın fotoğrafı seçildi.

Trabzonspor’un kalecisi Tolga Zengin, İspanya’da yeniden manşetlere oturdu. Bordo-Mavililerin 18 Ağustos 2011 tarihinde, İspanya’da Athletic Bilbao’yla oynadığı UEFA Avrupa Ligi maçındaki kritik kurtarışlarıyla müsabakaya damgasını vuran tecrübeli eldiven, verdiği insanlık dersiyle de izleyenleri kendisine hayran bırakmıştı. Habertürk’ün objektiflere takılan karede; Tolga Zengin, Bilbao taraftarının sahaya attığı ekmeği öpüp, alnına koyuyor ve saha kenarına bırakıyordu. İşte bu anlamlı davranış, İspanya’da yılın fotoğrafı oldu. Yorumlarda Tolga’nın ekmeğe duyduğu saygıya vurgu yapıldı. Başarılı file bekçisi söz konusu hareketiyle ilgili daha önce şu ifadeleri kullanmıştı: “Bir baktım kalenin önünde ekmek var. Kalecilik hayatımda hiç böyle bir olayla karşılaşmamıştım. Şoke oldum. Somali’de insanlar ekmek bulamayıp açlıktan ölürken, Bilbao taraftarlarının bana ekmek atmasını hayretle karşıladım. Ekmek nimet olduğundan hemen yerden aldım ve öpüp alnıma getirdikten sonra kale direğinin yanına koydum. Somali’de insanlar açlık çekiyor. Aklıma bir anda bu geldi. Çok üzülmüştüm.”