Elma sirkesinin mucizevi faydaları vardır. Elma sirkesi hem insan vücudu hem de temizlik işlerinde yarararı oldukça faydalıdır. Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Elma sirkesinin mucizevi faydaları vardır.

Elma sirkesi hem insan vücudu hem de temizlik işlerinde yarararı oldukça faydalıdır.

Elma sirkesi yüksek tansiyonu düşürür. Kalp damar sağlığını korur.

Elma sirkesi kilo vermek isteyenlerin başvurduğu birşeydir. Kan şekerini düzenleyerek ve yağ asitlerinin kana karışmasını yavaşlatarak kilo almayı yavaşlatmaya destek olur.

Kan şekeri yüksek olan kişiler gece yatmadan 1-2 yemek kaşığı sulandırılmış elma sirkesi içmek kan şekerini düşürmeye yardımcıdır.

Varis sorunu yaşayanlar için elma sirkesiyle yapılan masaj rahatlatır. Varisli olan bacaklara, elma sirkesiyle iyice ıslatılmış bezi sararak bacakları yukarıya kaldırmak sizi rahatlatır.

Ayaklarınız çok yorgun olduğu zaman,ılık su dolu leğenin içine 1 su bardağı elma sirkesi koyup sabah akşam ayaklarınızı suda bekletin.

sirke-bal kokteyli nezleye karşı da bedeni güçlendirecektir. Nezleye karşı ayrıca, 1 ölçü elma sirkesi 2 ölçü suya karıştırılır, kaynama derecesine kadar ısıtılır ve inhalasyon tedavisi uygulanır.

Cilt güzelliği ve saç bakımında da elma sirkesinden yararlanabilirsiniz.

Kepek sorununuz varsa son durulama suyuna 2 yemek kaşığı kadar elma sirkesi koyup saçlarınızı bu suyla masaj yaparak durulayın.

Sebzelerin iyice yıkanıp mikroplardan arınması için, su dolu kabın içine sebzeleri koyun ve elma sirkesi ekleyip sebzeleri bekletin.

Cam silerken kovanın içine 2-3 yemek kaşığı elma sirkesi koyarsanız caamlar daha parlak olacaktır.