Hükümetin emeklilere yaptığı en güzel hizmetlerden biride bayramda maaşsız bırakmaması. 2012 Ramazan bayramı öncesi emekli maaşlarının ödeneceği açıklandı. Peki emekli maaşları hangi gün bankaya yatacak. Emekli maaşları bayram öncesi 2 günde ödenecek ödeme şu şekilde olacak.

Bayram Öncesi Emekli Maaşları Ödenecekmi

Emeklilere bayram müjdesi Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’tan geldi
Ramazan Bayramı’nın yaklaştığını anımsatan Arınç , geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi SSK emeklilerinin aylıklarıyla ilgili bayram öncesinde bir ödeme söz konusu olacağını belirtti.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarının karşısına geçen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç,
SSK emeklilerine aylıklarının her ayın 17′si ile 26′sı arasında ödendiğini, Ramazan Bayramı’nın da bu yıl 19 Ağustos’ta başlayacağını hatırlatan Arınç, ”Dolayısıyla emeklilerimizi mağdur etmemek, emeklilerimizi sevindirmek için SSK emeklilerinin aylıklarının öne alınması kararlaştırılmıştır.

Emekli Maaşını Bayramda Kim Ne Zaman Alacak

Aylığını ayın 22-23-24-25 ve 26′sında alınlar için bu ayın 16′sında ödeme yapılacaktır.
Aylığını 17-18-19-20 ve 21′inde alanlar bu ayın 17′sinde emekli maaşını alabileceklerdir.
Emekli sicil numarasının son rakamı çift olanlar 16 Ağustos’ta tek olanlar da 17 Ağustos’ta emekli aylıklarını bayram öncesinde alabileceklerdir. Bu uygulamadan 5 milyon 926 bin küsür, 6 milyona yakın SSK emeklisi istifade etmektedir” diye konuştu.

Emekli maaşlarının ödenmesi ramazan öncesine gelmesi bir yandan iyi bir yandan kötü oluyor. Çünkü sonraki maaş 45 gün sonra yatıyor ve düzenli harcanmazsa sonraki ay para sıkıntısı doğabiliyor.

SSK emeklilerinin bayram öncesi maaş almaları yinede güzel en azından bayramı bayram gibi geçirmek herkesin hakkı.