Siyasette her an herşey olabiliyor. Partiler kapanıp diğer bir partiyle birleşiyor,birilk oluyor. Hem fikir olanların ayrı partilerde değil aynı partide olmaları daha güçlü olmak adına iyi birşey. Erdoğan Ve Kurtulmuş’un Birleşmesine Sevinen Emin Hoca Kimdir? Emin Hoca Hakkında Bilmedikleriniz

Siyasette herşey mübahdır.

Bugün bu partideyse yarın sabah başka bir partide olabilirsin.

Siyaset böyle birşeydir zaten.

Ama hangisi doğruysa onu yapmak lazım,kim ne der diye düşünmeden.

Numan Kurtulmuş da aynen öyle yaptı.

Kurtulmuş’un Ak Partiye geçmesinden dolayı memnun olan çok.

Bunlardan birtanesi de Emin Hoca.

Kurtulmuş’u arayıp sevinçten ağlamış.

MEHMET EMİN SARAÇ HOCA KİMDİR?

*Tokat’ın Erbaa kasabasının Tanoba köyünde doğmuştur.

*Dedesi Meşayih-i Nakşibendi olan Üzeyir Efendidir. Babasının ismi Hafız Mustafa Efendi.

*Dedesinin yanında 6 yaşında Kur’ân-ı Kerîm’i hatmederek hafızlığa başlamıştır.

*M. Emin Saraç’ın abisi Bahaddin Saraç, kardeşleri Osman ve Yusuf ile kız kardeşleri, anne ve babaları tarafından Kur’ân okumanın suç sayılabildiği dönemlerde Kur’ân hafızı olarak yetiştirildiler.

*Babası Hafız Mustafa Efendi o dönemde çocuklarına Kur’ân-ı Kerîm okuttuğu için mahkemeye çıkarıldı. Hâkim, “Sen çocuklara Arapça okutuyormuşsun. Bu, doğru mu?” diye sorduğunda “Ben çocuklara kimsenin canına, malına ve ırzına tasallut etmeleri için bir şeyler öğretmiyorum; ben Kur’ân-ı Azîmüşşan’ı okutuyorum” dedi. Ancak mahkeme neticesinde 6 ay hapis cezası almıştır.

*Emin Hoca 1943’te ailesi tarafından tahsil için İstanbul’a Ali Haydar Efendi’nin tekkesine gönderildi.

*Kur’ân talimi yapmaya ve Telhîs okumaya başladı.

*M. Emin Saraç, ilk hadis icazetini muhaddis Hacı Ferhad-ı Rizevî silsilesinden gelen icazetname ile Süleyman Efendi’den aldı.

* İstanbul’da kaldığı yıllarda M. Emin Saraç; Tirmizî, Buhârî-i Şerif, Merâkı’l-Felâh, Kudûrî-i Şerîf, Şerhu’l-Akâid, Şifâ-i Şerif, Mir’ât, Müslim-i Şerîf, Mişkâtü’l-Mesâbih, Tefsir-i Kâdı Beyzavî gibi kitapları okudu.