İnsanın hayatına giren kişileri silmesi kolay olmaz hiç bir zaman. Özellikle bu kişiyle çok güzel günleriniz olmuş,güzel şeyler paylaşmışsanız yani sevgiliniz olmuşsa ve ayrıldıysanız unutmak hiç de kolay olmayacaktır.Ama eninde sonunda unutacaksınız. Bu süreç nasıl olacak,nasıl unutabilirim ki çok acı çekiyorum diyorsanız işte acınızı hafifletmenin püf noktaları. Eski Sevgili Nasıl Unutulur?

Eski Sevgili Nasıl Unutulur?

İnsanın hayatına giren kişileri silmesi kolay olmaz hiç bir zaman. Özellikle bu kişiyle çok güzel günleriniz olmuş,güzel şeyler paylaşmışsanız yani sevgiliniz olmuşsa ve ayrıldıysanız unutmak hiç de kolay olmayacaktır.Ama eninde sonunda unutacaksınız. Bu süreç nasıl olacak,nasıl unutabilirim ki çok acı çekiyorum diyorsanız işte acınızı hafifletmenin püf noktaları.
Sevgilinizden yeni ayrıldıysanız ve hala seviyorsanız unutmak kelimesi size çok uzak gelebilir. Çünkü gözünü kapatsanız o açsanız o sürekli sizinle birliktedir. Hele bir de onun yeni birisiyle görüştüğünü öğrenmişseniz bu durum sizin canınıza çok acıtıyordur.Tam da burada devreye girelim; sakın onunla ilgili bilgi alış verişine girmeyin. Onun hakkında birşeyler sorup öğrenme çabanız olmasın. Ne siz birilerine sorun ne de ortak arkadaşlarınızın birşeyler söylemesine fırsat verin.
Sürekli bir bunalım hali içerisinde olabilirsiniz. Hele de işiniz yoksa yada işiniz böyle bir duruma müsaitse ve sizin elinizde telefon sürekli arasam mı yada arar mı diye bekliyorsanız hemen o telefonu uzak bir yere bırakın ve uzun dakikalar,daha sonra saatler sonra elinize almaya çalışın.
Yenilip eski sevgilinizi ararsanız sizi üzmeme gibi bir durum asla olmayacaktır. Hele de hayatında biri varsa sizden kendisini bir daha aramamanızı isteyecek yada rahatsız ettiğinizden dolayı sizi bir çocuk gibi azarlayacktır.
Sakın aramayın,az da olsa toparlamaya çalıştığınız duygularınızı ve kendinizi yerle bir etmiş halde bulabilirsiniz.
Beraber gittiğiniz yerlere gitmemeye özen gösterin. Velev ki karşılaştınız onu önemsemeyin. Ona bakmaya çalışmayın.Size bakıp bakmadığını kontrol ederken yakalanacaksınız ve rezil olacaksınız. Eski sevgilinize karşı böyel bir durumla yakalanmayı istemezsiniz herhalde.
Hala onu sevdiğini unutamadığını düşünmek eski sevgilinizin egosunu tatmin etmekten başka hiçbir işe yaramaz. Acı çekseniz de asla ona belli etmeyin. İnsanoğlu kendisi için böyle bir duruma düşen kişiyi görünce mutlaka hoşuna gidecek,bu zavallı durumunuzu başka kişilerle paylaşacaktır.
Birçok şey paylaşmış olabilirsiniz. Bu anılara tanıklık eden hatıraların başında fotograf geliyor. Bir müddet onunla ilgili eşyaları bir kutuya koyup o kutuyu da hafızanızdan silin ki ikide bir açık aldığı hediyelere,birlikte çektirdiğiniz fotograflara bakıp kendinizi üzmeyin.
Çok sık yapılan bir hatadır hemen yeni bir sevgili bulmak. Ama bu yeni sevgili hem size kötü gelecektir hem de o kişi için hoş olmayan bir durumdur. Kendinizi kendiniz iyileştirin. Eskilerden sıyrılın ve yeniden hayattan zevk almaya çalışın. Hayattan zevk almaya başladığınız zaman artık iyileşmişsiniz demektir.Ve yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Eskilerden kurtulup temizlenin bunu hem siz hem de yeni aşkınız hakeder.
Bu aşk evliliğe doğru giderse ve siz kendinizi bir anda evlenmiş bulursanız kalbiniz eskiler için sızlar durumda olmasın.
Evliliği bitiren sebeplerden birtanesi de melesef hala eski sevgilisini unutamamış olan kişilerdir. Ya cüzdanında fotografını saklar ya da yazdığı eski ama güzel günlerin anı defterini saklamıştır bir yere yada onun hediyelerini hala saklar.
Sakın eskileri temizlemeden yeni bir ilişkiye ve evliliğe adım atmayın. Unutamadınızsa yeni sevgilinizin yada karınızın suçu değil bu.
Son olarak;
eskileri temizleyin ki yeniye bulaşmasın.

eski_sevgili_nasil_unutulur