Ettehiyyatü duasının okunuşunu görmek ve ezberlemek için duanın hem sesli hem görüntülü okunuşunu sayfamızdan bulabilirsiniz. Ayrıca ettehiyyatü duasının türkçe anlamı ve nerelerde okunacağı ile ilgili bilgileride bulabilirsiniz.

Ettehiyyatü Duası OKUNUŞU
Ettehiyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayibât. Esselâmü aleyke eyyühen-Nebiyyü ve rahmetüllâhi ve berakâtüh, Esselâmü aleynâ ve alâ ibâdillâhis-Sâlihîn. Eşhedü en lâ ilâhe illallâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Rasûlüh.

Ettehiyyatü Duası Arapça
ettehiyyat-duasi-arapca

Ettehiyyatü Duası Türkçe ANLAMI
Dil ile, beden ve mal ile yapılan bütün ibadetler Allah’a dır. Ey Peygamber! Allah’ın selamı, rahmet ve bereketleri senin üzerine olsun. Selam bizim üzerimize ve Allah’ın bütün iyi kulları üzerine olsun. Şahitlik ederim ki, Allah’tan başka ilah yoktur. Yine şahitlik ederim ki, Muhammed, O’nun kulu ve Peygamberidir.

Ettehiyyatü Duasının Sesli Okunuşu Dinleyin
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=reB6tm0NnNk[/youtube]

Video Olarak Takip Edebilirsiniz
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-35nrYGxPg4[/youtube]

Ettehiyatü Duası Nerde ve Nerelerde Okunur

Tahiyyât iki, üç ve dört rekat olarak kılınan bütün namazların sonunda okunduğu gibi iki rekattan fazla olan üç ve dört rekatlı namazlarda, ikinci rekatın sonunda da okunur İmâm, imâma uyan cemâat ve yalnız başına namazı kılan kişi, tahiyyâtı okur Tahiyyât hiç bir yerde sesli okunmaz, daima sessiz okunur