Uzun uğraşlar sonunda 57. Eurovizyon yarışmasında Türkiyeyi temsil edecek sanatçı belli oldu. 2012 Eurovizyon adaylarından Trt nin tercihi bu sene Can Bonomo oldu. Trt haberlerinde canlı olarak duyurulan haberde Can Bonomo 57. Eurovizyon yarışması 2012 Eurovizyon Temsilcisi oldu

İşte Eurovision temsilcimiz
TRT, Türkiye’yi bu sene Eurovizyon’da temsil edecek ismi açıkladı.

Azerbaycan’da gerçekleştirilecek Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi Can Bonomo temsil edecek. TRT, resmi açıklamayı ana haber bülteninde yaptı. Bonomo, ana haber bülteninde yaptığı açıklamada, çok heyecanlı olduğunu dile getirirken şarkı ile ilgili bir ipucu vermedi. Şarkının hangi dilde olacağı sorusuna da daha karar vermediklerini ancak hem Türkçe hem İngilizce olabileceğini açıkladı.

TRT’nin uzun tartışmaların ardından Eurovision’da Türkiye’yi Can Bonomo’nun temsil etmesine karar verdi. Daha önce Eurovision için Kıraç, Atiye, Sıla ve Hande Yener’in adı geçmişti. TRT’nin bu seçimi müzik dünyasında olumlu karşılanırken, bazı ünlü isimler Can Bonomo’yu ilk kez duyduğunu itiraf etti.

TRT’nin Hadise’den sonra tercihini hep erkek solistlerden yana kullanması sanal alemde en çok konuşulan konularından biri oldu.