Sıcak havalarda en fazla ihtiyaç duyduğumuz serin içeceklerin içinde limonatanın ayrı bir yeri vardır. Yemeklerde,misafirlere ikram etmek için evde sürekli bulundurmaya çalışırız. Sıcak havaların vazgeçilmez içeceği limonatayı evde de kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Evde Limonata Nasıl Yapılır? Ev Usulü Limonata Yapımı

Evde Limonata Nasıl Yapılır? Ev Usulü Limonata Yapımı

Sıcak havalarda en fazla ihtiyaç duyduğumuz serin içeceklerin içinde limonatanın ayrı bir yeri vardır. Yemeklerde,misafirlere ikram etmek için evde sürekli bulundurmaya çalışırız. Sıcak havaların vazgeçilmez içeceği limonatayı evde de kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Bu limonatayı evde kolay bir şekilde hazırlayıp habersiz gelen misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

MALZEMELER

* 6 limon
* 1,5 su bardağı toz şeker
* 1-2 su bardağı soğuk su
* Buz
* Nane yaprağı

Limonun miktarını yapmak istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz. Ayrıca da damak zevkinize göre şekerin azaltıp çoğaltabilirsiniz.

HAZIRLANIŞI

Limonları güzelce yıkayıp kabuklarını rendeleyin. Rendeleme işlemi bittikten sonra limonları küçük parçalar halinde geniş bir kabın içersine doğrayın. Rendelemiş olduğunuz kabukları da limonların bulunduğu kabın içersine alarak elinizde yoğurur gibi karıştırın. Bu karışıma toz şekeri de karıştırıp limonların suyunun iyice çıkmasını sağlayın.Limon sularının iyice çıktığından emin olduktan sonra karışımı tel süzgeçten geçirip soğuk suyu ekleyin. Güzelce karıştırdıktan sonra sürahiye alın. Sürahinin içersine uz ve naneyi de ekleyip servis yapabilirsiniz.

evde_limonata_yapimi