Peeling marketlerde yada kozmetik marketlerde kolayca alınan cilt temizleme ürünüdür. Kolaylıkla elde edilebilen peeling, aslında evde de bilindik malzemelerle gayet basit bir şekilde yapılabilir. Evde hangi malzemelerle nasıl peeling yapıilir işte ayrıntılar. Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Peeling marketlerde yada kozmetik marketlerde kolayca alınan cilt temizleme ürünüdür. Kolaylıkla elde edilebilen peeling, aslında evde de bilindik malzemelerle gayet basit bir şekilde yapılabilir. Evde hangi malzemelerle nasıl peeling yapıilir işte ayrıntılar.

Peeling ürünlerini dediğimiz gibi marketlerde kolaylıkla bulabilir alabilir ve evde uygulayabiliriz.

Ama artık içinde ne olduğunu bilmediğim şeyleri cildime sürmem diyenlerin sayısı oldukça arttı.

Bu yüzden evde bulunan malzemelerle de birçok şey yapılabiliyor.

Peeling de mutfaktaki malzemelerle kolaylıkla hazırlayabilir gayet rahat uygulayabilirsiniz.

Mesela türk kahvesi ve zeytinyağını bire bir ölçü ile karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz. Uygulama esnasında malzememiz tanecikli olduğu için çok fazla bastırmadan cildimizi çizdirmeden zarar vermeden yapmalıyız.Bu karışımla ciltte kan dolaşımı artar ve nem dengesi sağlanır.

Başka bir seçenek de mısır unu ve maden suyu. bu karışımla peeling yapabilirsiniz.Mısır ununu zeytinyağıyla yapabilirsiniz ama cildi yağlı olanlar maden suyunu tercih etmeliler.

Bir çay kaşığı limon ile iki çay kaşığı suyu karıştırıp pamuk yardımıyla cilde sürüp 5 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu peeling tarifi yağlı ciltler için bire birdir. Kuru ve hassas cilde sahip olanlar bu peeling uygulamasından kaçınmalılardır.

evde_peeling_nasil_yapilir