Ziraat bankası 3256 personel alımı yapacak. Alımla ilgili olarak tüm detaylar bu yazımızda olacak. Ziraat personeli alımlarında hangi bilgi ve belgeler isteniyor. Kpss puanı gereklimi tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulabileceksiniz. İşte eylül ayında yapılacak ziraat bankası personel alım ilanı

Ziraat Bankası bu ay personel alımı yapacak ve sınavla alım yapacak. Ziraat Bankası 3 bin 265 yeni personel alımı yapacak. Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ali Toker açıklamısında şöyle konuştu: “Yapılacak sınavlarla bankamız 2.500 banko asistanı, 500 servis görevlisi, 200 uzman yardımcısı, 30 iç kontrolör yardımcısı, 35 müfettiş yardımcısı olmak üzere toplam 3.265 genç personeli bankacılık sektörüne kazandırmayı hedeflemektedir”

Ziraat Bankası Personel Alımı Başvuru tarihleri ne zaman
17 – 28 Eylül 2012

Sınav Tarihleri:
Müfettiş Yardımcısı İç Kontrolör Yardımcısı 17 Kasım 2012 Cumartesi
Uzman YardımcısıServis Görevlisi Banko Asistanı 24 Kasım 2012 Cumartesi

Ziraat Bankası Başvuru Şartlarına ulaşmak için tıklayınız.

Banko Asistanı (Lise / 2 yıllık yüksekokul mezunları için)
Servis Görevlisi
Uzman Yardımcısı
İç Kontrolör Yardımcısı
Müfettiş Yardımcısı

Başvuru Şartlarına ulaşmak için tıklayınız.

Başvuru İçin: http://sinav.anadolu.edu.tr/sb/

İç kontrolör yardımcısı ve müfettiş yardımcısı yazılı sınavlarının 17 Kasım 2012 tarihinde 7 il merkezinde düzenleneceğini, Teftiş Kurulu’nda uzmanlaşmaya gidilerek idari bilimler, hukuk ve mühendislik alanlarından olmak üzere 3 ayrı dalda sınav yapılacağını belirten Toker, adayların alanlarına göre özel eğitimlerden geçirilerek çalışma alanlarına göre uzmanlaşmalarının sağlanacağı bilgisini verdi.

Banko asistanı, servis görevlisi ve uzman yardımcılığı yazılı sınavlarının ise 24 Kasım 2012 tarihinde 21 il merkezinde düzenleneceğini belirten Ali Toker, “Adaylar ihtiyaç açıklanan iller için başvuruda bulunacaktır. Banko Asistanı sınavına lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunları, Servis Görevlisi ve Uzman Yardımcılığı sınavlarına 4 yıllık üniversite ve yüksekokul mezunları bölüm ayrımı yapılmaksızın başvurabilecektir” ifadesini kullandı

Ziraat Bankası Sınavını Kazananlar Ne Zaman Göreve Başlayacak
17 Eylül 2012 – 28 Eylül 2012 tarihlerinde düzenlenecek sınavlar için Ziraat Bankası internet sitesinden başvuruda bulunulabilecek. Başarılı olan adaylar Ziraat Bankası Bankacılık Okulunda özel eğitimlerden geçirildikten sonra göreve başlatılacak.