Bir tanıdığınıza yada sevgilinize facebookta arkadaşlık isteği gönderdiniz sonradan da bu isteği geri almak iptal etmek istediniz. Yada arkadaşlık istekleriniz birikti bunları silmek istiyorsunuz. Yokmu bu işin control + z si diyebilirsiniz. işte bu sorunu çözmek için yazının devamına bakınız

Facebookta Bir arkadaşlık isteğini silme yada iptal etme nasıl yapılır? İstekler sayfasında bekleyen arkadaşlık istekleri ve gizli arkadaşlık istekleri silinebilir bu doğru.

Aklınıza gelebilecek bazı sorulara cevap arayalım
Bir arkadaşlık isteğini sildiğimde, karşı taraf bunu anlar mı?
Hayır.Arkadaşlık isteği, onaylanacak arkadaşlıklar listenizden kaldırılacak ve gönderene bilgi verilmeyecektir.

Facebbokta Bir arkadaşlık isteğini sildiğimde ne olur?
Bir arkadaşlık isteğini silerseniz, İstekler sayfasından sessizce silinir. Gönderen, isteği sildiğinizi bilmeyecektir. Ancak, aynı kişi gelecekte size bir istek daha gönderebilir.

Facebookta Gizli arkadaşlık isteklerimi nerede görebilirim?
Gizli arkadaşlık isteklerinizin listesini İstekler sayfasında görebilirsiniz.

Facebookta Bir arkadaşlık isteği aldıktan sonra “Şimdi Değil”e tıklarsam ne olur?
“Şimdi Değil”in tıklanması, daha sonra karar vermeniz için isteği gizleyecektir. Birarkadaşlık isteğini gizlemeyi seçerseniz, istek bildirimi ana sayfanızda görünmeyecektir.

Facebookta Arkadaşlık İsteği daha sonra onaylamak veya silmek için:

1. İstekler sayfasına gidin.

2. “Gizli İstekleri Gör”ü seçin.

3. İstekleri ayrı ayrı onaylayıp silebileceğiniz gibi, gizli isteklerinizin hepsini birden de silebilirsiniz.

“Beni Arkadaş Olarak Ekleme” ve “Bana Mesaj Gönderme” bağlantıları için varsayılan ayarları nasıl düzenlerim? Kimlerin sizi arkadaş olarak ekleyebileceğini veya size mesaj gönderebileceğini “Gizlilik” sayfanızın “Temel Dizin Bilgileri” kısmından kontrol edebilirsiniz. Bir arkadaşlık isteğini gizler veya silerseniz, gönderenin haberi olmayacaktır. Buraya ulaşmak için şu adımları izleyin:
1. Herhangi bir Facebook sayfasının üstünde yer alan Hesap açılır menüsünde “Gizlilik Ayarları” seçeneğini seçin.
2. “Temel Dizin Bilgileri” kısmında “Ayarları gör”ü seçin.
3. “Bana mesajlar gönderme” ve/veya “Bana arkadaşlık istekleri gönderme” ayarlarını değiştirin.

Almış olduğum beklemedeki tüm arkadaşlık isteklerini nasıl kaldırabilirim?İstekler sayfasında, her isteğin yanında bulunan “İsteği Sil”e tıklayın

Facebook’ta arkadaşlık isteğim neden iletilmedi / Facebook ‘ta arkadaş ekleyemiyorum / Facebook arkadaşlık isteği gönderemiyorum: Bu durum ile son zamanlarda bir çok kullanıcı karşılaşmaktadır.

Bekleyen arkadaşlık isteklerim olduğu bildirimini aldım, ancakbekleyen istekleri göremiyorum. Öncelikle, lütfen bu isteği hesabınızda kayıtlı bir e-posta adresinden aldığınızdan emin olun. İstek farklı bir e-posta adresine gönderildiyse, hesabınızda gözükmeyecektir. Diğer kişiye hesabınızdan bir arkadaşlık isteği gönderebilir veya kendisinden doğru e-posta adresine arkadaşlık isteği göndermesini isteyebilirsiniz.

Gönderdiğim ve hala beklemede olan arkadaşlık isteklerini nasıl görürüm? Hangi isteklerin henüz kabul edilmediğini görebilir miyim?Şu an için sitede gönderdiğiniz ve beklemede olan tüm istekleri görebileceğiniz bir yer yoktur. Ancak, birinin profiline giderseniz aşağıdakilere bağlı olarak arkadaşlık durumunuzu anlayabilirsiniz.
– “Arkadaş olarak Ekle”yi görüyorsanız, beklemede olan bir arkadaşlık isteğiniz yoktur.
– “Arkadaşlık onayı bekleniyor”u görürseniz, henüz onaylanmamış bir istek göndermiş olduğunuzu anlarsınız.
– “Arkadaşı sil” bağlantısını görüyorsanız, arkadaşlığınızı karşılıklı onayladığınızı anlarsınız.

facebookta arkadaşlık isteği yada gizlilikle ilgili sorunlarınız olursa yorum olarak bildirin cevap aramaya çalışalım