Facebook ta gün geçtikçe yeni oyunlar ve uygulamalar gelişiyor. Bunlardan bazılarını denemek amaçlı kullanıyoruz bazılarıda bağımlılık yapıyor. Tabi bazı facebook oyun uygulamalar sık sık ilet gönderdiği için artık silmek hatta isteklerini bile engellemek istiyorsunuz. Şimdi örnek olarak Farmville oyunu nasıl kapatılır görelim

Facebook farmville hesabını kapatmak için çok kişi arayış içinde.Şimdi farmville hesabınızı nasıl iptal edeceğinizi anlatıyorum.İşlem basit olduğundan sadece farmville değil aynı şekilde kapatmak istediğiniz diğer facebook uygulamalarınıda gerçekleştirebilirsiniz.

Farmville Hesabını Kapatma Yöntemi İşlem Sırası:

1- Ayarlar -> Uygulama Ayarları seçeneğine giriyoruz.

2- Farmville seçeneğini bulup en sonundaki X işaretine tıklıyoruz.

3- Gelen farmville kaldırılsın mı? sorusuna KALDIR butonuna basarak son veriyoruz.

SON OLARAK: Farmville uygulamasını tamamen engellemek istiyorsanız alttaki linke giriniz.

www.facebook.com/FarmVille

Ardından profil resmi altındaki Uygulamayı Engelle seçeneğine tıklayın.Bu şekilde uygulamayla ilgili hiçbir ileti veya istek alamayacaksınız.

Artık farmville facebook hesabınızdan silinmiş ve oyun tamamen profilinizce engellenmiştir.

Sizde eğer profilinizde istemediğiniz oyun uygulamaları kaldırmak isterseniz güncel olarak bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Facebook ta oyun engelleme, uygulama engelleme bu şekilde olmaktadır. Facebook gizlilik ayarları ve oyun silme hakkında sorunlarınız varsı yorum olarak sorabilirisiniz.