Facebookta bir çok kişinin ilk bakışta hoşuna gitmeyen özellik Facebook haber bandı nasıl kaldırılır işte bu soruya herkes cevap arıyor. Facebook haber bandı nasıl olacak kalkacakmı yoksa kalıcı olarak duracakmı. Kapatmanın bir yolu varmı

Facebook Haber bandı nedir?
Hesabınızın sağ tarafında yer alan haber bandı, tüm arkadaşlarınızın hareketlerini gerçek zamanlı görmenizi sağlar. Fareyi haber bandındaki bir haberin üzerine getirdiğinizde, haberin tamamını görebilir ve konuşmaya sıcağı sıcağına dahil olabilirsiniz. Haberler geldikçe haber bandı kendiliğinden güncellenir. Bu, size arkadaşlarınızın o anda neler yaptığını görmenizi sağlar.

Facebook Haber bandında ne tür haberler çıkar?
Haber bandında durum güncellemeleri, arkadaşlıklar, fotoğraflar, videolar, bağlantılar, beğenmeler ve yorumlar gibi canlı haberler çıkar. Tüm bunları Facebook’ta diğer yerlerde de görebilirsiniz. Haber bandı sadece bir şeyi gerçekleşir gerçekleşmez görmenizi sağlar

Facebook Haber bandını kapatabilir, gizleyebilir, yeniden boyutlandırabilir veya yerini değiştirebilir miyim?
Haber bandını kapatamazsınız, ancak sohbetin üzerine geldiğinde haber bandı ile sohbet arasındaki yatay çubuğu kaydırarak küçültebilirsiniz. Haber bandını gizlemek ve sohbet listenizi büyütmek için çubuğu yukarı kaydırın. Haber bandını büyütmek ve sohbeti gizlemek için çubuğu aşağı kaydırın.

Haber bandı sohbetin üzerinde değilse, boyutunu ayarlayamazsınız. Ekran boyutunuza bağlı olarak, kenar çubuğunu açıp kapatarak bir haber bandı görünümünden diğerine geçebilirsiniz. Sohbetinizin altındaki sol attaki simgesine basarak kenar çubuğunuzu gizleyin.