Facebook ve twitter da sık sık duyduğumuz fake hesaplar hakkında bilgisi olmayanlar için fake hesap nedir sorusuna cevap arıyoruz. Bir çok zaman duyduğumuz fake hesap olayı aslında insanları yanılmak için yapılmış bir olay. İşte fake hesaplar hakkında geniş bilgi

Fake hesap aslında ingilizce türkçe karışımı bir sözcük olmuş durumda. Fake ingilizcede sahte demek zaten yani fake hesap eşittir sahte hesap demektir.

Facebookta ve twitter gibi sosyal medyada çokca gördüğümüz fake hesaplar neden var derseniz tamamen reklam amaçlı ve insanları yanıltmak için yapılan çalışmalardır.

Fake hesap nasıl yapılıyor. genelde sanatçıların hesaplarının fake hesap olarak açıldığı görülüyor bunun yanında insanlara farklı yollardan ulaşmak isteyenler mesela bir kız erkek olarak fake hesap açıyor yada bir erkek kız gibi görünerek fake hesap açarak sahte kişilik kazanıyor. Fake hesap resimler yükleyerek daha inandırıcı olmaya çalışıyorlar. fake kişiler genelde şikayet yoluyla durdurulabiliyor. Facebook bu konu hakkında çok detaycı fake hesapları hemen kapatıyor. Hatta fake hesap olmasanızda bazen şikayet üzerine öyle gibi görünüp hata yapıyorlar ve sizin hesabınızı kapatıyorlar.

Fake hesaplara dikkat etmeniz gerekiyor.

özellikle gençlerde fake hesap nasıl açılır soruları çok geliyor. bu başınıza dert açabilecek bir durum olduğunu unutmayınız. sahtekarlığa girer bunu unutmayın.

facebook-twitter-fake-hesap-nedir