Facebook sürekli kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor.Yeni prfofil sayfasınıda tanıttı.Kendini daha ayrıntılı tanıtmana yardımcı pek çok yeni özelliğe sahip.Ama beğenmeyenlerde bir hayli fazla.Yeni prfofilde ne özellikler var ;

Hayatından güncel bir kesit vererek başla
Profilin kim olduğunun kısa bir özetiyle başlar. Böylece arkadaşların şu anda nerede yaşadığın ve nerede çalıştığın gibi hakkındaki temel bilgileri bir çırpıda görmüş olur. Ayrıca yakınlarda etiketlenmiş olduğun bir dizi fotoğraf, son zamanlarda neler yapmakta olduğunu gösterir.

Deneyimlerini Paylaş
İşinde üstlendiğin projeleri, okulda aldığın dersleri ve yapmaktan hoşlandığın hobileri paylaşarak arkadaşlarının seni daha iyi tanımasına yardımcı ol. İstersen bunları birlikte yaptığın arkadaşlarını da ekleyebilirsin.

Aynı ilgi alanlarına sahip insanları keşfet
Artık kimlerle aynı takımı tuttuğunu veya kimlerle aynı filmleri sevdiğini görmek çok kolay. Yapmaktan hoşlandığın şeyleri sergile ve aynı ilgi alanlarına sahip arkadaşlarını keşfet. Bir başka yenilik ise en önemsediğin ilgi alanlarının artık görüntülerle ifade ediliyor olması. Bunların sırasını değiştirmek için sürükleyip bırakman yeterli.

Senin için önemli insanları öne çıkar
Yakın arkadaşların senin için ailen kadar önemli olabilir. Artık akrabalarını ve en yakın arkadaşların veya iş arkadaşların gibi hayatındaki önemli insanları profilinde gösterebileceksin.

Arkadaşlarınla ortak yanlarını gör
Bir arkadaşının profilini ziyaret et ve tüm ortak yanlarınızı gör:

*Ortak arkadaşlar
*İkinizin de katılmayı düşündüğünüz etkinlikler
* Birlikte olduğunuz gruplar, fotoğraflar ve daha fazlası

Yeni profile http://www.facebook.com/about/profile/ adresinden geçe bilirsiniz…