Milyonlarca kullanıcısı olan facebooka üye mi olmak istiyorsunuz?

Facebook hesabı açmak için Kaydol sayfasında, tam adınızı (Facebook kullanıcı adı), e-posta adresinizi, istediğiniz şifreyi, cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi bildirmeniz yeterlidir.

Kayıt formunu doldurmanızın ardından, verdiğiniz e-posta adresine Facebook tarafından bir e-posta gönderilecektir. Onay bağlantısına tıklayarak kaydolma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Sağ üst köşede bulunan “Profil” butonuna basarak kendiniz için bir fotoğraf yükleyebilirsiniz. Bu alanda soldaki resim kısmının olduğu yerin üstüne geldiğinizde, bir kalem işareti görünecektir. Bu kalem işaretinin üstüne geldiğinizde “Profil resmini düzenle” kısmından bilgisayarınızdaki bir fotoğrafınızı Facebook profil resminiz olarak yükleyebilirisniz.

Facebook Kullanımı:

Şu an bir lise öğrencisiyseniz, desteklenen lise ağlarından birine katılma seçeneğiniz vardır. Liseyi bitirdiyseniz, üniversite veya işyeri ağlarından birine katılabilirsiniz.

Bu arada Facebook yönetmeliğine göre; kullanıcıların Facebook’a kaydolabilmeleri için on üç (13) yaşında veya daha büyük olmaları gerekiyor.

Ayrıca Facebook ücretsiz bir servistir. Kaydolmak ya da üyeliğinizin devamı için ücret ödemenize gerek yoktur.

Eğer kaydolurken isminiz reddediliyorsa, o halde aşağıdaki konulara dikkat ediniz. Facebook hesap adlarının aşağıdaki güvenilirlik standartlarına uyması gerekir:

Hesaplar sadece kişisel kullanım içindir. Bir ünlüyü, işletmeyi veya markayı temsil etmek için lütfen bir Facebook Sayfası oluşturun. Sayfalar sadece gerçek bir tanınmış kişiyi, sanatçıyı, markayı veya kuruluşu temsil etmek içindir ve sadece bunun resmi temsilcisi tarafından oluşturulabilir. Facebook Sayfaları ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.
Hesap adlarında mesleki ve dini unvanlara izin verilmez.
Kızlık soyadınızı Hesap Ayarları sayfasında diğer adınız olarak belirtebilirsiniz. İçinde “was”, “nee” veya “formerly” gibi sözcükler geçen hesap adlarına izin verilmediğini unutmayın.
Hesaplar sadece tek bir kişiyi temsil edebilir. Grupları, aileleri veya çiftleri temsil eden hesaplara izin verilmemektedir. Eğer Facebook Sayfası açıyor iseniz bu konuya aman dikkat. Dikkat etmeniz gerekenleri burada bulabilirsiniz.
Facebook her ad değişikliği talebini onaylamadan önce inceler. Gerçek, tam adınız ve soyadınız reddedildiyse, ayrıntılı inceleme için talebinizi gönderebilirsiniz. Lütfen sorununuzu en iyi açıklayan seçeneği seçin.