Uefa tahkim kurulu beşiktaş ve fenerbahçe için itiraza cevabı verdi. fenerbahçe ve beşiktaş gelecek yıl uefa ya katılacak mı ? beşiktaş ve fenerbahçe katılmayacaksa kim katılacak

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın, UEFA kararlarına yaptığı itiraz hakkında kararını verdi.
Daha önce fenerbahçe ve beşiktaş yerine hangi takımların gideceğini açıklamıştık.

UEFA Tahkim Kurulu, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın Haziran ayında UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi’nin verdiği cezalara karşı itirazı hakkındaki kararını açıkladı. Tahkim Kurulu Beşiktaş’ın itirazını reddederken, Fenerbahçe’nin cezası 2 yıla indirildi.

Bu kararla, UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi’nin kendisine verdiği cezaya itirazı reddedilen Beşiktaş, 2013/14 UEFA Avrupa Ligi’nde oynayamayacak.

Fenerbahçe’nin itirazını kısmen kabul eden Tahkim Kurulu, UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi’nin 2 + 1 yıl UEFA müsabakalarından men şeklindeki kararını 2 yıla indirdi.

UEFA’nın resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre her iki takım da Tahkim Kurulu kararlarını Uluslar arası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) götürebilecek.

Kurul karara varmadan önce Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye ilaveten UEFA Disiplin Müfettişlerinin gönderdiği açıklama ve belgeleri dikkatlice incelediğini bildirdi.

fenerbahce_besiktas_uefanin_itiraza_karari