Sannatçı Ferdi Özbeğen, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.Taverna müziğinin öncüsü Ferdi Özbeğen, yoğun bakıma alındığı SSK Okmeydanı Hastanesi’nde vefat etti.

Bir süredir kanser tedavisi gören sanatçı Ferdi Özbeğen, solunum yetmezliği şikayetiyle yoğun bakıma alınmıştı.

Ferdi Özbeğen En Güzel Şarkıları

Onu belkide bu şarkıyla hatırlayacağız
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5zcw3beaFLc[/youtube]

Ferdi Özbeğen Neden Öldü

2 YILDIR KANSER TEDAVİSİ GÖRÜYORDU

72 yaşındaki Özbeğen, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda 12 yıldır kanser tedavisi gördüğünü açıklamıştı. Özbeğen, özellikle 80’li yıllarda ‘Eskimeyen Dost’, ‘Seni Terkedeceğim’, ‘Bir Gülü Sevdim’ gibi şarkılarla müzikseverlerin beğenisini kazandı.

Ünlü sanatçı Ferdi Özbeğen’in, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesi, başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm sevenlerini derin üzüntüye boğdu.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde bir süredir tedavi altına tutulan ünlü sanatçı Ferdi Özbeğen’in ölüm haberi, İstanbul Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamayla duyuruldu. Açıklamada, Özbeğen’in yapılan tüm müdahalelere rağmen bu akşam saat 21.15’te hayatını kaybettiği bildirildi. Özbeğen’in ölümü, başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm sevenlerini derin üzüntüye boğdu.

FERDİ ÖZBEĞEN KİMDİR?
İzmir’de 1941 yılında doğan Ferdi Özbeğen, İzmir Özel Türk Koleji’nden mezun oldu. Lise eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde üniversite eğitimine başlayan Özbeğen, 1963 yılında babasının vefatı nedeniyle üniversite eğitimini yarıda bıraktı. Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği 1965 yılında düzenlediği ”Altın Mikrofon” yarışmasına katılarak müzik yolculuğuna başlayan Özbeğen, yarışmadan sonra kendi orkestrasını kurarak ve eserler üretmeye başladı.

Kurduğu grubun dağılmasının ardından 1977 yılında ilk albümünü çıkaran Özbeğen, ”Sohbet” adlı plağıyla Altın Plak ödülünü, ”Mutluluklar” ile de Platin Plak ve Altın Piyano ödüllerini kazandı.

Müzikal yaşamı 28 albüm sığdıran Özbeğen, 1980’de, Gülşen Bubikoğlu, Tanju Gürsu ve Hulusi Kentmen gibi Türk Sinemasının emektarları ile birlikte ”Tanrıya Feryat” adlı filmde oynadı.

Banu Alkan ile ”Piyanist” adlı yapımda yer alan sanatçı, 1980’li yılların en popüler yapımlarından biri olan ”Perihan Abla” adlı dizide de konuk oyuncu olarak yer aldı.

ferdi_ozbegen_vefat_etti