Fotograf çektirirken bazıları istemez ”ben hiç güzel çıkmam” diye. Bazıları da vardır ki fotoğraf çektirmeye adeta bayılırlar. Güzel çıkmıyorum diyenlere fotoğrafta güzel çıkmanın tüyoları. Fotograflarda Güzel Çıkmak İçin Tüyolar

Fotograflarda Güzel Çıkmak İçin Tüyolar

Fotograf çektirirken bazıları istemez ”ben hiç güzel çıkmam” diye. Bazıları da vardır ki fotoğraf çektirmeye adeta bayılırlar. Güzel çıkmıyorum diyenlere fotoğrafta güzel çıkmanın tüyoları.

Fotoşop etkisi vermeden gözeneklerden kırışıklardan uzak bir fotoğraf çektirmek isteyenler azcık makyajın büyüsünden faydalanmaları gerekir.

Kirpikler için birazcık kıvırma işlemi uygulayarak daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunu ister kıvırıcı ile ister de maskara ile yapabilirsiniz.

Yüz hatlarını belirginleştirmeye devam edelim. Dudaklar için kullanılacak hafif bir ruj yada kalemle azcık belirginlik verilebilir. Dudaklar için ideal renk vişnedir objektif karşısındayken.

Şimdi de duruşumuza bir bakalım. Objektiflere poz verirken yan duruş sergilememiz gerekir. Tek omuz görünecek şekilde. Ama yüzünüz objektiflere tam baksın. Bu duruş sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.

Eskiden fotoğraf çekerken cheese derdik artık bunun yerine Money kelimesi var. Money derken yüzde oldukça hoş bir tebessüm etkisi oluyor.

fotografta_guzel_gorunmek_icin_tiyolar