Göbeğinizden rahatsız oluyorsunuz ama diyet de yapamıyorsanız bu haberimiz tam size göre. Beslenmenize dikkat ederek yavaş yavaş göbeğinizden kurtulabilirsiniz. Bunun için yediklerinizi gözden geçirip bazılarını elemeniz gerekiyor. Göbeği Eritmek İçin Nasıl Beslenmek Gerekir? Göbeği Yok Etmenin Yolları

Göbeği Eritmek İçin Nasıl Beslenmek Gerekir? Göbeği Yok Etmenin Yolları

Göbekli iseniz okumaya devam edin.

Göbeğinizi eritmek istiyorsunuz ama rejimler diyetler hiç size göre değil.

Bunun başka bir yolu olmalı dyorsanız evet var.

Ama hızlı bir şekilde vererek değil.

Bundan sonra yediklerinizden bazılarını eleyip yola onlarsız devam edeceksiniz.

Bunlardan birtanesi tuz. Vücudun günlük tuz miktarı 6 gramdır. Bunun dışına çıkmayın.Çünkü fazla tuzlu gıdalar vücutta sıvı birikimine yani ödeme yol açıyor. Bu da karında şişkinliğe neden oluyor.Vücudunuzun sıvı dengesini dengede tutmak için muz,kuru kayısı,bakliyat,ceviz tüketebilirsiniz.

Probiyotik vücudumuza yararlı bakterilerdir. Sindirimimizi kolaylaştırır.Tüketebilirseniz kefir, kımız tüketin.Turşu, salamura gibi bazı yiyecekler doğal probiyotiklerdir.

Adet öncesi şişkinlik yaşıyorsanız bunun çaresi günlük kalsiyum miktarını arttırmak.Günde bir bardak süt,biraz yoğurt ve bir miktar beyaz peynir tüketebilirisniz.

Yapay tatlandırıcılardan uzak durun. Birçok tatlandırıcı sindirilemiyor ve gaz oluşumuna neden oluyor.

Yemek yerken lokmalarınızı bol bol çiğnemeye çalışın. Hatta çiğnerken saymayı alışkanlık haline getirin ve on kez çiğnemeden yutmayın.Çok fazla çiğnenmeden yuturlursa hem sindirimi zorlaştırır hem de çok yemenize neden olur.

Göbek yağını yakan yağları tercik edin. Fındık, zeytinyağı ve ay çekirdeğinde bulunan tekli doymamış yağ içeren gıdalar yiyin. Diğer yağ yakıcılar; avokado, yeşil çay ve tam tahıllı gıdalarıda tüketmeyi unutmayın.