Bilindiği gibi Google yeni android sürümlerine yeni isimler koyuyor. Yakında çıkacak olan android 4.4 sürümüne ne isim vereceği merak ediliyordu. Google yine ilginç bir şey yaparak hepimizin bildiği bir isim koymaya karar verdi. google android 4.4 sürümünün adı ne oldu ? dersiniz

Google Android yeni sürümü olana 4.4 versiyon için ilginç bir şey yaparaka bir firmayla anlaştı ve güzel bir isim ortaya çıktır. Androidlerin yeni sürümünün adı KitKat evet bildiğimiz çikolata markası olan kitkat. Dünyanın en büyük yiyecek üreticilerinden biri ile anlaşarak Android’e satışta olan bir çikolatalı gofret markasının adını verdi.

Android’in yeni sürümünün adının KitKat olacağını önce Sundar Pichai Google+ üzerinden açıkladı. Çok kısa süre içerisinde Android’in resmi Google+ sayfasından da doğrulama geldi. Nestlé ise bu haberi KitKat’ın Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Kısa süre sonra KitKat Google’ın Android’in sitesinde de yerini aldı. Hatta Android KitKat için Apple’a göndermeler içeren özel bir video bile hazırlandı

Google’ın daha önceden adının Key Lime Pie olacağını söylediği Android 4.4 sürümünü KitKat olarak adlandırmak için ABD’li ve İsviçreli iki firma özel bir anlaşma yaptılar. Fakat bu anlaşmada taraflar birbirlerine herhangi bir ödeme yapmayacaklar. Onun yerine çapraz bir promosyon çalışması olarak iki taraf da Android KitKat’ı tanıtım kampanyalarında ve hatta görünüşe göre doğrudan özel ürünlerle, kullanabilecekler.

Adroid 4.4 Kitkat Tanıtım Videosu
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OKOrkLxOBoY[/youtube]

android 4.4 sürümü hangi telefonlarda kullanılacak şimdilik merak konusu ama son çıkan bir çok telefonda kullanılacağı tahmin ediliyor.

Android Kitkat 4.4 Sürümü

Android Kitkat 4.4 Sürümü