4 Mayıs 2012 Google ana sayfasında ilginç resimleri görmüşsünüzdür. Bu resim Keith Haring anlatan bir logo. Keith Haring kimdir. Googlenin ana sayfası olmasının nedeni nedir. İşte Keith Haring Biyografisi ve Hakkında Bilgiler

Keith Haring Neler Yaptı Video olarak izleyelim
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m3nbbGFEG2s[/youtube]

Keith Haring 4 Mayıs 1958 tarihinde dünyaya gelmiştir; 16 Şubat 1990 tarihinde hayata gözlerini kapatmış grafik sanatçısıdır.

Pop Art’ın Sahici Çocuğu, en renkli ve en eğlenceli isimlerinden Keith Haring‘i tanıtacağız.

1988 yılında yakalandığı AIDS hastalığına karşı verdiği mücadeleyi kaybederek 16 Şubat 1990 yılında hayata veda etmiştir.

Keith Haring’in kariyer hayatı, New York alt geçitlerine tebeşir ile çizdiği grafikler ile başladı. Yaptığı çizimler Tseng Kwong Chi adlı fotoğrafçı sayesinde ün kazandı ve bu zaman zarfında “The Radiant Baby” emekleyen bebek simgesi onun sembolü haline geldi. Onun çizimleri hayata dair önemli mesajlar vermekteydi. 1980 yılında New York’daki Club 57′de eserlerini sergilemeye başladı. 1981 yılında kara kağıt üzerine ilk kabataslak tebeşir çizimlerini yapmış oldu. 1981 – 1982 yılları arasında ilk özel sergisini Tony Shafrazi sanat galerisinde yaptı. Bu arada Kenny Scharf, Madonna, Futura 2000 ve Jean-Michel Basquiat gibi ünlülerle arkadaş oldu.

1984 yılında Avusturalya‘yı ziyaret etti ve kendine özgü sanatıyla Melbourne‘de duvar resimleri yapmaya başladı. 1985 yılında çeşitli ülke ve şehirlerde eserleri sergilenmeye başladı. okubil.com Keith Haring’in sanatı Absolut votka ve Swatch saatleri reklamları için ilham kaynağı olmuştur.
Keith Haring Resim Galerisi

(Keith Haring eserleri) Resimleri