Dünyada sanal alemde olan herkesin gördüğü tek logodur diyebileceğimiz bir logo var. Google logosu. Google logosunu kim tasarladı. ve google logosu ne anlama geliyor. Özellikle renkleriyle dikkat çekin google logosu şirketin ofislerinde ve tüm materyallerinde renk bakımından ortak kullanılıyor. Google logosunun anlamına bakalım

Google Logosu Ne Anlama Geliyor

Google logosu aslında kendine bir amblem seçmemiş. sadece şirket istemi olarak google yazıyor. asıl dikkat çeken google nin yazılışındaki renkler oluyor.

Google Logosu’nu Kim Yaptı

Brin 2009’da Ruth Kedar yeni logo için el sıkıştı. Google logosu ilk olarak 1998 yılının ocak ayında ilk kuruluş aşamasında kurucu olan Sergey Brin tarafından tasarlanmıştı. Brin, ilk logoyu GIMP programıyla yaptığı söyleniyor. Brin logosunun Yahoo’nunkine benzemesini ancak daha dikkat çekici olmasını istiyordu. Böylece Google’ın her harfini bir renkten seçti.

Google Logosunda L nin Anlamı

Google yeni logosu 2010’da resmi logo olarak kabul edildi. Google’ın logo tasarımcısı Ruth Kedar, “Yeni logoyu tasarlarken en çok renk konusunda zorlandım. İlk logo o kadar rekliydi ki, renklerden vazgeçmeden logoyu sadeleştirmek için ben de renk denizine daldım” dedi. Kedar, sonunda ‘l’ dışındaki tüm harfleri ana renk ‘l’ harfini ise ara renk yaptı. Logoda ‘l’de ara renk olan yeşilin kullanılmasının ana fikri ise “Google kuralları takip etmez” sözü.

Google’nin logosunun anlamı bu şekilde. Bilindiği gibi büyük şirketlerin logoları her zaman merak konusu olmuştu. Daha önce verdiğimiz apple logosunun anlamı daha ilginç bir hikayesi ve çizim taktiği vardı. apple logosu
isimla yazımızda bulabilirsiniz.

Google logosunun anlamı

Google logosunun anlamı