Dünyanın en büyük firmalarından olan googlede çalışmak istermisiniz. Googlede çalışmak bir çoğuna göre hayal gibi gelebilir. Google sonuçta bir şirket ve bu şirkette fikirleri olan herkes çalışabilir. Geçtiğimiz senelerde youtube yi satın alan googlede iş imkanları aslında çok

Google şuanda dünyanın bilişim sektöründe önemli bir yer tutuyor. Bir çok fikir sahibide googlede çalışmak istiyor şüphesiz. Türkiyedede googlede çalışmak isteyen bir çok kişi vardır.
Google türkiye iş başvurusu nasıl yapılır diye merak edenler için fikirler vermeye çalışalım. Google türkiye iş ilanları Google İş Başvuru Sayfasından bulabilirsiniz.
Google de çalışmak istiyorum sözü hemen hemen her yerde duyduğumuz bir laftır. Çünkü googleyi tüm dünya tanıyor.

Google türkiye ofisi iş ilanları arada sırada yayınlanıyor. Google türkiyede çalışmak yanı sıra birde googlenin merkezinde çalışmak var.

Google İş Başvuru Sayfası

Googlede İşe Nasıl Girilir

Google Türkiye’de kaç kişi çalışıyor? Türkiye’de iş başvurularını nasıl ve kimlerin arasından değerlendiriyor?

Öncelikle Google Türkiye’nin nasıl bir organizasyon yapısına sahip olduğunu açıklamam gerekiyor. Buradaki yapı şöyle: Öncelikle bizim İstanbul’da tanıtım faaliyetlerinde bulunduğumuz bir yapımız var. Destek faaliyetleri verdiğimiz Dublin’deki yapımızda genç Türkler görev alıyor. Türkiye’den kişiler, ki genelde üniversite mezunları, Dublin’e gidiyor. Onlar da destek mekanizmasının içine giriyor ve Dublin’de oturmalarına rağmen sadece Türkiye’ye destek veriyorlar. Bir de proje bazlı çalıştığımız çalışanlarımız da olur. Bu çalışanlar Google Türkiye ofisine gelir, daha sonra kısa bir sürelik çalışmanın ardından başka bir ülkeye giderler.

Yani çok dinamik bir yapımız var. Google’da çalışmak isteyen kimsenin önce Dublin’e gitmesi gerekiyor. Özellikle bir meslekten çalışan aramıyoruz; profiline bakarak karar veriyoruz. Örneğin Tanıtım ve Pazarlama profili arıyorsak, bu alanda kariyer yapan başvurulara öncelik veriyoruz. Kişinin akademik olarak başarılı olması önemli. Ama daha da önemlisi alanında gösterdiği başarının yanında bu işi çok sevmesi ve tutkuyla çalışacak olması onları diğer rakiplerinden bir adım öne geçiriyor

Google İş Başvurusunda İstenen Bilgiler

Bu bilgiler sırasıyla şöyle;

İletişim Bilgileri
Öz Geçmiş
Eğitim
Çalışma Geçmişiniz
Açıklayıcı Mektup

google-is-basvurusu-nasil-yapilir-2013