Gta 5 milyonların oynadığı oyun satış rekorlarını alt üst etti. Daha önce gta vice city ve gta san andreas sürümleriyle en çok oynana oyunlar arasında yer alan Grand Theft Auto oyunu son versiyonuyla yine adından söz ettirdi. Gta kaç milyon satta ve gta satış rekoru ne kadar oldu. gta oyunun satışlarıyla ilgili tüm bilgiler bu haberde

Gta 5 Ne Kadar Sattı

Oyununun dağıtımcısı Take-Two Rockstar’ın yaptığı açıklamaya göre üç gün önce çıkan dev eserinin erişilmesi zor bir rekora ulaşarak 1 milyar dolar geliri aştığını açıkladı. Bu sayede GTA V oyunu 1 milyar dolar gelir barajını en hızlı aşan oyun olma özelliğini kazandı.

Filmlere Fark Attı

Titanic, Avatar, Avengers ve Iron Man 3 gibi popüler filmler de 1 milyar gelirine kısa sürede ulaşmayı başarmıştı ancak GTA V buna daha kısa sürede ulaştı. Take-Two CEO’su Strauss Zelnick GTA V için gelen yorumlardan ve oyunun satış düzeyinden gayet memnun olduklarını belirtti.

Gta 5 Ön Sipariş Rekoru Kırdı

Rockstar, GTA V için İngiltere’de ön sipariş rekoru kırmıştı. İngiltere’deki yerel satıcılardan alınan verilere göre, GTA V çıkış gününde yalnızca İngiltere’de 3 milyon adet satmış olacak. En çok satan oyun olan Call of Duty: Black Ops un ünvanı GTA V’in oldu.

2008’de Grand Theft Auto IV çıktığında, İngiltere’de ilk gününde 630,000 adet satmıştı. Aradan geçen süreçte ön sipariş kavramının yaygınlaşması ve Playstation 3 ve Xbox 360 sahiplerinin artması da göz önünde bulundurulduğunda GTA V, büyük sükse yapacak gibi görünüyor.

Gta 5 kaç adet sattı yada daha doğrusu gta 5 oyunu kaç milyon sattı gibi soruların en net cevabı biraz zaman geçtinken sonra en net şekilde verilebilir. Ama en çok satan oyun olacağı kesin çünkü insanlar bu tür şehirde dolaşma oyunlarını çok seviyorlar. Gta 5 rekor kırması bunun için çok kolay olacaktır.

gta 5 rekoru kaç

Gta 5 satış rakamı