Yıllardır hemen hemen her bilgisayarda gördüğümüz oyundur gta. Serisi öyle bir tutuldu ki resmen bilgisayarı olan herkes gta oyunu oynuyor. Gta 5 in çıkmasıyla gta oyunu rekorları arka arkaya sıraladı. Gta Guinness Dünya Rekorlar kitabına bile girdi. Gta oyunun kırdığı rekorlar neler göz atalım

Take-Two Interactive şirketine bağlı Rockstar Games stüdyosunun beş yıldan uzun süren çalışmasıyla ortaya çıkan yapım, ilk gününde 800 milyon, üçüncü gününde ise 1 milyar dolar satış gelirine ulaşmıştı. Mart 2014’e kadar dünya genelindeki satışlarının 25 milyona dayanması beklenen GTA V, tam 7 rekor birden kırdı. Guinness Dünya Rekorları, GTA V’in kırdığı 7 resmi rekoru açıkladı:

1- 24 saat içinde en fazla satan aksiyon-macera video oyunu

2- 24 saat içinde en fazla satan video oyunu

3- En hızlı 1 milyar satış rakamına ulaşan eğlence yapımı

4- En hızlı 1 milyar satış rakamına ulaşan video oyunu

5- 24 saat içinde en fazla satış gelirini elde eden eğlence yapımı

6- 24 saat içinde en fazla kazandıran video oyunu

7- Fragmanı en çok izlenen aksiyon-macera oyunu

‘OYUNA KİTABIMIZDA YER VERDİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUZ’

GTA V’in rekorları hakkında açıklama yapan Guinness Dünya Rekorlar Kitabı Genel Yayın Yönetmeni Craig Glenday, ‘Oyun oynamak artık sadece nişlere özgü bir hobi değil… GTA, modern Britanya kültürünün bir ikonu olarak kabul edilmeyi kesinlikle hak ediyor ve biz oyuna kitabımızda yer verdiğimiz için mutluyuz’ dedi.

Gta oyunlarına büyük ilgi gösteren özellikle genç yaştaki kişiler bu rekorun asıl sahibi aslında. Bir oyunla ne kadar kazanılabilceğini de göstermiş oldular. Gta serisinin son oyunu gta 5 den sonraki başarısı bakalım gta 6 ile olacakmı.

Gta 5 oyununun rekorları

Gta 5 oyununun rekorları