Kameralar hayatın her yerinde olmaya başladı. Bunun farkında olmamak ve bir şeyleri değiştirmeye çalışmak ise artık imkansız hale gelmeye başladı. İşte buna çok iyi örnek. Tekirdağda belediye başkan yardımcısı yaptığı kazayı belediye çalışanının üstüne bırakması kameralarla saniye saniye görüntülendi. işte o video

Tekirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Rüya Yılmaz’ın karıştığı yaralamalı kaza sonrası incelenen görüntüler Yılmaz’ın ‘yalan’ını ortaya çıkardı.

[flv]http://videoserver.haber7.com/videos/h7mp4/20120515115329.mp4[/flv]

Tekirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Rüya Yılmaz hakkında, karıştığı yaralamalı trafik kazasıyla ilgili olarak ”görevli memura yalan beyanda bulunmak”, Tekirdağ Belediyesi Basın, Kültür ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Nurcan Ildız hakkında da ”suçu üstlenmek” iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 22 Nisan günü sahil yolu, Atatürk Bulvarı’nda 2 kişinin yaralandığı zincirleme trafik kazasında, tutanaklara kazaya sebebiyet verdiği iddia edilen 59 AS 452 plakalı otomobilin sürücüsü beyanlar üzerine, Tekirdağ Belediyesi Basın, Kültür ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Nurcan Ildız olarak geçmişti.

Polis, daha sonra yaptığı güvenlik kamerası incelemelerinde, Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz’ın kaza öncesi bir restoranda yemek yemesinin ardından, 59 AS 452 plakalı otomobilin direksiyonunda trafiğe çıktığı tespit edildi.

Görüntülerde, kaza sonrası, Atatürk Bulvarı’ndaki bir büfeye giren Yılmaz’ın, bir süre sonra aynı büfeye gelen Ildız’la burada kıyafet değiştirdikleri de belirlendi.

Tespitler üzerine Tekirdağ Cumhuriyet savcılığınca, Rüya Yılmaz hakkında ”görevli memura yalan beyanda bulunmak”, Nurcan Ildız’a da ”suçu üstlenmek” iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

-Olay-

22 Nisan 2012 tarihinde sahil yolu Atatürk Bulvarı’nda meydana gelen trafik kazasında, Tekirdağ Belediyesi Basın, Kültür ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Nurcan Ildız’ın kullandığı iddia edilen 59 AS 452 plakalı otomobil, Onur Türkmen’in kullandığı 34 ZNN 16 plakalı otomobil ile çarpışmış, Refik Eryılmaz’ın idaresindeki 39 NK 124 plakalı otomobil ile Mehmet Malkoç’un yönetimindeki 34 BU 3776 plakalı otomobil de kaza yapan araçlara çarpmıştı.

Kazada, Refik Eryılmaz ile Lena Malkoç yaralanmıştı.