Ülkemizi hemen hemen her sene yeni bir grip salgını tehtit eder hale geldi. Kuş gribi ile başlayan grip salgınının ardından domuz gribi geldi geçti. Şimdi de H3N2 virüsünün adı dolaşmaya başladı. Peki bu virüs nedir,nasıl bulaşır ve belirtileri nelerdir? H2N3 Virüsü Nasıl Bulaşır? H2N3 Virüsünün Belirtileri Nelerdir?

H3N2 Virüsü Nasıl Bulaşır? H2N3 Virüsünün Belirtileri Nelerdir?

Ülkemizi hemen hemen her sene yeni bir grip salgını tehtit eder hale geldi. Kuş gribi ile başlayan grip salgınının ardından domuz gribi geldi geçti. Şimdi de H3N2 virüsünün adı dolaşmaya başladı. Peki bu virüs nedir,nasıl bulaşır ve belirtileri nelerdir?

H3N2 VİRÜSÜ NEDİR? İnsanı önce halsizleştirip sonra yatağa düşüren salgın bir hastalık virüsü olan H3N2 ateşle belirtilerini gösterir.

Girdiği vücudu mikroplara karşı savunmasız hale getirir.

Bu hastalığa yakalananların sayısı gün geçtikçe artmakta. Belirtilerini farkedenler hemen ilaca başlamasın. Doktorlar bitki çaylarıyla toparlanmaları gerektiğini savunuyor. Eğer H3N2 virüsüne yakalananlar hemen antibiyotiğe başlarlarsa hastalık iyice artar. Önce bitki çayı içmeleri söyleniliyor.

Bu hastalık kalabalık ortamlardan bulaşabilir. Özellikle toplu taşımalarda dikkatli olunması gerekir.

Toplu taşıma araçlarından inildiği zaman eller,yüzler sabunla yıkanmalıdır.

Hasta olmuş birinden mümkün olduğunca yaklaşılmamalıdır.

Aynı ortamı paylaşmışsanız ellerinizi yüzünüzü sık sık yıkayın.

Evinizi havalandırın,temizleyin.

Aksırma,öksürme ve burun silme işlemlerisırasında kağır mendil kullanılmalı ve kullanıldıktan sonra hemen çöpe atılmalıdır.

Hastalığa yakalandıysanız istirahat etmelisiniz.

Gelişi güzel ilaç kullanmayınız.

h3n2_virusu_nedir_nasil_bulasir