Onların hepside türkiyeli terör tüm türkiyeyi vurdu. 19 Haziran 2012 de tüm türkiyeyi yasa boğdu. 8 türk genci hayatlarının baharında şehit oldu. İşte askerlerimizin isimleri ve memleketleri. Allah rahmet eylesin

Şehit askerlerin isimleri şöyle;

Kıdemli Çavuş Ali Gümüş/ Konya, Ilgın
Piyade Çavuş Cahit Kılınç/ Diyarbakır, Hani
Piyade Onbaşı İsa Sayın/ Muş, merkez
Piyade Er Umut Bulut/ Samsun, Salıpazarı
Piyade Er Ali Yasin Erosmanoğlu/ Trabzon, merkez
Ulaştırma Er Samet Bütün/ Konya, Ahırlı
Piyade Er Mustafa Türkman/ Kütahya, Gediz
Piyade Er Yaşar Doymuş/ Giresun,Tirebolu

HAKKARİ’DEKİ ŞEHİT ACISI TRABZON’A DÜŞTÜ

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Yeşiltaş Karakolu’na PKK terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırıda şehit düşen 8 askerden birinin Trabzonlu olduğu öğrenildi.

Saldırıda şehit düşen er Ali Yasin Erosmanoğlu’nun (21) Kurtuluş mahallesi Hacıahmet Sokak’taki evine şehit olduğu bilgisi öğle saatlerinde ulaşırken, ailesi büyük üzüntü yaşadı.

KONYA’DA İKİ OCAĞA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Hakkari’de şehit olan Ulaştırma Er Samet Bütün ve Astsubay Kıdemli Çavuş Ali Gümüş’ün ailelerine acı haber verildi. Askeri yetkililer, şehit Ulaştırma Er Samet Bütün’ün merkez Selçuklu ilçesi Sakarya Mahallesi Safa Sokak’ta bulunan baba ocağına sağlık görevlileri ile birlikte geldi. 91/4 tertip asker olduğu öğrenilen Samet Bütün’ün ailesine şehit haberi verilirken, eve Türk bayrakları asıldı. Diğer şehit haberi ise Konya’nın Ilgın ilçesinden geldi.

Astsubay Kıdemli Çavuş Ali Gümüş’ün yakınlarına da şehit haberi ulaştı. Konya’da Ulaştırma Er Samet Bütün’ün şehit olduğu haberini alır almaz evin önüne gelen arkadaşları ise gözyaşlarını tutamadı. Şehidin bir arkadaşı gözyaşları içerisinde, “İki gün önce telefonla görüşmüştüm. Hani gelecektin Samet’im” diyerek ağladı.