Doğal yöntemlerle tüylerden kurtulmak isteyenler soluğu aktarlarda alıyor. Doğal yöntemler yan etki yapmayacak diye kesin bir şey yok. Kullandığınız maddenin nasıl kullanılacağını mutlaka iyice öğrenin. Hamam otu tozu nasıl kullanılır? Hamam otu tozunun zararı var mıdır?

HAMAM OTU nedir?

Hamam otunun gerçek ismi zırnık otudur.
Bu bitki ölümlere sebebiyet verebilecek kadar zehirlidir.
Hamam otu tozunu kullanırken oldukça fazla dikkat etmeniz gerekir.

HAMAM OTU TOZU NASIL KULLANILIR?

Aktarlardan bulabileceğiniz hamam otu tozunu kullanacağınız kadarını bir kabın içine koyup su ile karıştırın. Krem haline gelince tüylerden kurtulmak istediğiniz bölgeye sürün.2-3 dakika bekledikten sonra lif ile hafif hafif sürtün. Tüylerin kolaylıkla temizlendiğini göreceksiniz.

TÜYLER KAÇ HAFTA SONRA ÇIKMAYA BAŞLAR?
Bu işlemi yaptıktan 2-3 hafta sonra tüyler tekrar çıkmaya başlayacaktır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Cildiniz çok hassas ise bu işlemi uygulamadan önce, küçük bir deneme yapmalısınız. Krem halindeki hamam otu tozunu bacak ve kol bölgenizin küçük bir bölümüne sürüp alerjiniz olup almadığınızı öğrenebilirsiniz.
Ayrıca hamam otu tozunu krem haline getirirken yüzünüze ve gözünüze gelmemesine çok dikkat edin.

HAMAM OTUNUN ZEHİRLEME BELİRTİLERİ NELERDİR?
Hamam otu çok zehirli bir bitki olduğu için çok tehlikelidir. Kişide görülebeilecek belirtileri Morarma, bilinç bulanıklığı, koma, yavaş yavaş güçten düşme, boşaltım bozuklukları, deride tümör meydana gelmesi, şuur bozukluğu, sinir sistemi bozukluğu, kansızlık ve tırnaklarda tipik çizgilerin belirmesiyle belli olur. Solunum ve dolaşım merkezleri felcine bağlı olarak koma ve ölüm meydana gelir.
Bulantı,kusma,kusmukta sarımsak kokusu,karın ağrısı,ishal görülebilir.
Bu belirtilerin biri veya birkaçının görülmesi halinde hemem doktora başvurulması gerekir.