Hamilelikte vücut değişimi kaçınılmaz bir sonuçtur. Bazı hamileler bu süreçte bebek iyi beslensin diye yediklerini abartıp,kilo alımını oldukça fazlalaştırıyorlar. Fazla kilo alımı sağlık açısından sıkıntı veren bir durumdur. Bebek içeride büyüdükçe sizi rahat nefes almanızı engelleyecek, bazı organlarınızı sıkıştıracaktır. Bu duruma bir de aşırı kilo eklenirse doğum sırasında zor anlar yaşanmasına sebep olabilir. Hamilelikte Kaç Kilo Alınması Gerekir? Hamilelikte İdeal Kilo Alımı

Hamilelikte Kaç Kilo Alınması Gerekir? Hamilelikte İdeal Kilo Alımı

Hamilelikte vücut değişimi kaçınılmaz bir sonuçtur. Bazı hamileler bu süreçte bebek iyi beslensin diye yediklerini abartıp,kilo alımını oldukça fazlalaştırıyorlar. Fazla kilo alımı sağlık açısından sıkıntı veren bir durumdur. Bebek içeride büyüdükçe sizi rahat nefes almanızı engelleyecek, bazı organlarınızı sıkıştıracaktır. Bu duruma bir de aşırı kilo eklenirse doğum sırasında zor anlar yaşanmasına sebep olabilir.

Bu yüzden kilo alımına yani yediklerinize dikkat edilmesi gerekir.

Hamilelikte ideal kilo alımı sözkonusudur.

Bunu anlamak için önce vücut kitle indeksi hesaplamanızı yapmanız gerekiyor.

http://www.hesapmakinesi.biz/kilo-hesaplamalari/vucut-kitle-indeksi-hesaplama/ Bu adresten önce vücut kitle indeksi hesaplamanızı yapabilirsiniz. Çıkan sonuca göre kaç kilo almanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Vücut Kitle İndeksi Sonucuna Göre Kaç Kilo Almanız Gerektiğini Aşağıdaki Listeden Bakabilirsiniz.

20 kg/m² ve altında olan zayıf anneler 12.5-18 kg arası
20-25 kg/m² arasında olan normal anneler 11.5-16 kg arası
25-30 kg/m² arasında olan hafif şişman anneler 7-11.5 kg arası
>30 kg/m² olan şişman anneler 6 kg

hamilelikte_kac_kilo_alinmasi_gerekir