Hamileyken normal hayatımızdan biraz daha dikkatli olmak zorundayız.Bunu da anne adayları seve seve yaparlar zaten.Fedakarlık seviyesinin çok yüksek olduğu bu dönemde bilgisayar kullanmak zararlı mıdır? Hamileyken bilgisayar kullanmak bebeğe zarar verir mi?

HAMİLEYKEN BİLGİSAYAR KULLANMAK BEBEĞE ZARAR VERİR Mİ?

Araştırmalar, tüm gün bilgisayar kullanımının hamilelikte herhangi bir rahatsızlığa sebep olmadığını göstermektedir. Ancak sürekli oturur pozisyonda kalmak sırt ağrılarına ve dolaşımın yavaşlamasına sebep olur. Bu yüzden her saat başı ayağa kalkmalı ve biraz dolaşmalısınız. Böylece dolaşımınız düzene girer ve sürekli oturmanın verdiği sırt ağrısından da kurtulmuş olursunuz.

Ayrıca elektromanyetik dalgaların düşük yapma gibi kötü etkileri inclendiğinde, bilgisayarların yaydığı dalgaların hamilelik sürecinde zararlı sonuçlara sebep olmadığı defalarca kanıtlanmıştır.

Kablosuz internet kullanılan ortamlarda da hamileliği kötü yönde etkileyebilecek bir durum söz konusu değildir. kablosuz internet doğası gereği standart radyo dalgaları ile sağlanmaktadır.