Mutlu olmanın yolu da hormonlardan geçiyor. Moraliniz bozuk olduğu zaman, bazı besinlerden faydalanarak mutluluk hormonlarını harekete geçirip moralinizi düzeltebilirsiniz. Hangi Besinler Mutluluk Hormonu Salgılar?-Mutluluk Hormonu Serotonini Arttırmanın Yolları

Hangi Besinler Mutluluk Hormonu Salgılar?-Mutluluk Hormonu Serotonini Arttırmanın Yolları

Mutlu olmanın yolu da hormonlardan geçiyor. Moraliniz bozuk olduğu zaman, bazı besinlerden faydalanarak mutluluk hormonlarını harekete geçirip moralinizi düzeltebilirsiniz.

Mutuluk hormonunu harekete geçiren besinler arasında en favori olan çikolatadır. Çikolata beynin endorfin salgılamasını ve böylelikle mutluluk hormonu serotonin üretmesini sağlıyor. Uzmanlara göre bitter çikolata daha etkili.

Muz da içeriğinde bol miktarda bulunan demir ve potasyumdan dolayı depresyonu engeller.Kokusuyla bile insanı kendinden geçiren muzu kendinizi sinirli ve güçsüz hissettiğiniz zaman tüketebilirsiniz.

Dondurma da çok yenildiğinde şişmanlatsa da az yenildiği zaman kişiye mutluluk veriyor.

Makarnayı yerken hafif soslarla yada salatayla tercih ettiğiniz zaman enerji ve mutluluk veriyor. Ağır soslarla yenilen makarna şişmanlatıyor.

Çilek bütün salgı bezlerini çalıştırarak vücuda gençlik ve kuvvet kazandırıran,görünüşüyle bile mutluluk veren besinler arasındadır.

Portakal C ve B vitaminleri bakımından zengin bir besin olduğundan insana dinamiklik kazandırıyor.

mutluluk_hormonu_salgilayan_besinler