Kar yağdı yağacak derken birden bastıran kar,yurtta bir hayli etkili oldu. Kar yağışı olan illerde en önemli aksama trafikte oldu. Ard arda kayan ve kaza yapan araçlarla yollar doldu. Hala yağış olan illerde ise eğitime ara verildi. Hangi İllerde Okullar Kar Tatili Yapacak?

Hangi İllerde Okullar Kar Tatili Yapacak?

Kar yağdı yağacak derken birden bastıran kar,yurtta bir hayli etkili oldu. Kar yağışı olan illerde en önemli aksama trafikte oldu. Ard arda kayan ve kaza yapan araçlarla yollar doldu. Hala yağış olan illerde ise eğitime ara verildi.

Eğitime ara verilen iller şöyle;

Iğdır‘da 10 santimetreye ulaşan kar kalınlığı yüksek yerlerde yarım metreye ulaştı. Iğdır merkez ve ilçelere bağlı toplam 54 köyün yolları ulaşıma kapandı. Yoğun kar yağışından dolayı Iğdır merkeze bağlı Kervansaray güzergahı okulları ile Tuzluca ilçesine bağlı köy okulları bir gün tatil edildi.

Karabük‘te ise durum Iğdır’dan farlı değil. Yoğun kar yağışı nedeniyle başta merekez olmak üzere, Safranbolu, Eflani, Eskipazar, Yenice ve Ovacık ilçelerinde de tüm örgün yaygın okulların yarın için tatil olacağı söylenildi.

Ağrı‘da sabahtan başlayan yoğun kar nedeniyle okulların tatil edildiği illerimizden biri. Şimdilik sadece 9 aralık pazartesi günü okullar tatil edildi.
Ağrı’da da yüksek kesimlerde 60 santimetreyi bulan kar kalınlığından dolayı 30 civarı köyün ulaşım yolları kapandı.

Hakkari-Yüksekova‘da da durum farklı değil. Yine yüksek kesimlerde kar kalınlığı 60 santimetreyi buldu,30 köy yolu kapandı. Ve okullar pazartesi günü eğitime ara verdi.

Kastamonu‘da eğitime bir gün yani pazartesi günü ara veren illerden. Yoğun bir şekilde iki gündür etkili olan kar yağışından dolayı vatandaşların tedbirli olması istenildi. Kastamonu’da kar yağışı önümüzdeki günlerde de etkili bir şekilde devam edecek.

Bolu‘da kar yağışına teslim olan illerimizden. Eğitime bir gün ara verilen ilimizde kar kalınlığı kent merkezinde 15, D-100 ve TEM otoyolunun Bolu Dağı kesiminde ise 25 santimetreye ulaştı.

Mudurnu, Seben, Kıbrısçık ve Göynük ilçelerinde ise eğitimin süreceğini kaydeden Özçimen, kamu kurumlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de 3 gün idari izinli olacağını ifade etti.

okullarin_kar_nedeniyle_tatil_edildigi_iller