Hasan karakaya yeni akit gazetesi yazarı twitterda bir anda tt oldu. Neden tt oldu derseniz bugünkü köşe yazısıyla bir çok kişinin ilgisini çekti. Hasan karakaya zaman zaman ağır eleştiriler le gündeme gelen sevilen bir yazar.

Hasan Karakaya’nın sert dil bir dille eleştirdiği Gezi Parkı olayları ve destekçileri Twitter’da büyük yankı uyandırdı.

Daha önce de sivri dili ile ön plana çıkan Yeni Akit Gazetesi yazarı Hasan Karakaya neden TT oldu? Bugünkü yazısında Gezi Parkı’na katılanları çok sert hakaretlerle eleştiren Hasan Karakaya, Twitter Trending Topics listesine girerek TT oldu. Bugünkü yazısında Ulan P… Ulan K… gibi sövgü dolu hakaretler eden Hasan Karakaya, TT listesine girdi.

Twitter Trending Topics listesinde yer alan isimlerden biri de Hasan karakaya oldu. Hasan Karakaya neden TT oldu? Hasan karakaya’nın bugünkü hakaret dolu yazısı, TT listesine girmesine neden oldu.
Akit’in Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya Mısır’daki Mursi protestosunu izleyince öyle asabı bozulmuş ki ‘ayarı’ kaçık bir yazıya imza atmış.

Mursi olayları ile Türkiye’deki Gezi eylemlerini aynı olarak niteleyen Karakaya, “p..vnk” ten ‘kaltak’a ağır küfürlerle dolu satırlara imza attı. Yazısındaki o bölüm aynen şöyle;

POLİS BENİ DÖVDÜ!

Şu hâle bakın; Adam “yüzde 70 oy” almış ama ona “İstifa et” diyorlar… Verecek tek bir cevap var; “Erkeksen, maçan sıkıyorsa, yüzde 70 oy sen al, sen iktidar ol!”
Değilse, kes sesini!..

Hem “Demokrasi” diyeceksin, hem “Demokratik tepki hakkımı kullanıyorum” diyeceksin, hem de polise taş ve molotof atarken yüzünü “maske” ile gizleyeceksin!..
Ulan “köpek oğlu köpek!”
Ulan pezevenk!..
Ulan kaltak!..
“Demokratik hak”ların “taş”larla, “mo-lotof”larla, “tabanca” ve “bıçak”larla istendiği nerede görülmüş?.
Hem saldırıyorsun, hem de “Anneee!.. Polis beni dövdü” diye ciyaklıyorsun!..
Polis niye dövdü seni?..
Nerede dövdü?..
“Çay bahçesi”nden dönerken mi dövdü, yoksa “kütüphane” veya “piknik”ten dönerken mi?..
Ulan, yolda yürüyen adamı polis niye dövsün, niye tazyikli su sıksın?.
Senin ne “b.k” işin vardı orada?..

SÜLÜMAN GEZİ’DEN PARA MI ALDI?

Akit’teki yazısının orta yerine Halit Ergenç’in fotoğraflarını basan Hasan Karakaya, ünlü sanatçı için de ağır bir ithamda bulundu. Karakaya, Ergenç’in Taksim Gezi olaylarında yer aldığı için para aldığı iması yaptı.

Mehmet Ali Alabora için de İş Bankası reklamını kalemine dolayan Karakaya iki sanatçı hakkında şu satırları kaydetti;

“Taksim provokatörlerini kışkırtanlar”dan birisi, evet Mehmet Ali Alabora; oynadığı “İş Bankası’nın reklâmı”nan “2 trilyon lira” almış, iyi mi?..
Bu mu acı, bu mu çile?..
Bir başkası ise, “eylemcileri kışkırttıktan sonra”, soluğu Bodrum Alaçatı’da almış!..
Evet, Halit Ergenç’ten söz ediyorum…
Hani şu, “toplumda büyük tepki”ye yol açan Muhteşem Yüzyıl dizisinin “Sülüman”ı vardı ya, işte o Halit Ergenç!.. Malûm; kendisi, “bölüm başına 65 milyar lira” alıyor!..
Artık, birilerinin “Taksim organizatörleri”ne dağıttığı “2 milyon dolar”dan Ergenç’in payına da düştü mü, düştüyse ne kadar düştü, orasını bilemem!..
Bildiğim şu ki;
“Provokatörlerin” en önünde yürüyen işte Halit Ergenç, şu anda eşi Bergüzar Korel, 3 yaşındaki oğlu Ali ve kayınvalidesi Hülya Darcan’la birlikte Bodrum Alaçatı’da “deniz sefası” sürmektedir, iyi mi?..
Şimdi, sormaz mıyım;
Bunlar mı “toplumun acıları”na yakın duranlar?.. Bunlar mı, bu uğurda “acı”lar çekenler?..
Bunlar mı “kaygılı” olanlar?..
Ervahına yuh olsun!..

Hasan Karakaya Kimdir

Hasan Karakaya, 1954 yılında Konya’da bir köyde doğmuştur. İlkokulu bitirdikten sonra Konya İmam Hatip okuluna gitmek istedi ama gidemedi. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek okulunda okudu.

Öğrencilik yıllarında gazetelere edebi yazılar yazdı. Barış Gazetesi’nde de yazılar yazdı. Barış’tan sonra yazı işleri müdür yardımcısı olarak Yenigün Gazetesi’ne geçti. Daha sonra da Başkent Gazetesi’ne geçti. Bir yıl sonra 22 yaşında yazı işleri müdürü oldu. Burada 2 yıl görev yaptıktan sonra Milli Gazete’ye geçip 8 yıl orada çalıştı. Ardından 9 yıl da Türkiye Gazetesi’nde çalıştı. 1995 yılında da Vakit gazetesine geçti ve hala orada çalışmaktadır.

Hasan Karakaya twitter adresi
hasan_karakaya_twitter