Şimdi siz bu yazıyı okuyorsanız büyük ihtimalle bazı olaylar yaşamışsınızdır. Hayat sıkıcı gelmeye başlamıştır. Şöyle bir durup ben hayata yeniden başlamalayım demişsinizdir. Evet hayata yeniden başlamak için doğru yerdesiniz. Peki hayata yeniden nasıl başlanır hadi hep beraber yeni bir başlangıç yapalım.

İnsanlar hayat yolunda ilerlerken kimi zaman çukurlara düşerler. Sizin çukura düşmeniz demek bu yoldan geri kaldığınız anlamına yada o çukurda takılıp kalacağınız anlamına gelmez. Bilmeniz gereken en önemli şey tüm hayatlarda böyle çukurların olduğudur. Ve başarılı yada güçlü insanların hep bu çukurlardan kurtulduğudur. Peki ben kurtulamayacağımı düşünüyorum mu diyorsunuz. Siz yanılıyorsunuz çünkü bu çukurlara takılıp kalan hiç bir insan yoktur. Bi şekilde çıkacaksınız bunu siz başaracaksınız başkası değil.

Hayata Yeniden Başlamak İçin Neler Yapmak Gerek
Hayata yeniden başlamak tabiri aslında biraz ters bir cümle çünkü hiç bir hayat bi yerde bitmez. Yeni başlangıçlar aslında psikolojik olarak yenilenmektir. Yenilenmeniz içinde kendinize gelmeniz şarttır. Hayatta karamsar olmak aslında hayata bir yönden baktığınız için olur. Hep acı çekmez insan bunu bilmeniz gerekiyor. Nasıl acılı yemekler yediğinizde içiniz yanıyorsa birde tatlı yemek var bu dünyada tatlının tadını aldığınızda aslında acının ve tatlının yerinin farklı olduğunu göreceksiniz. Hayatta her zamana acılı yiyemezsiniz ama arada yediğinizdede tatlının kıymetini bilmeniz gerekir.

Hayat her zaman devam ediyor yaşıyorsak umut var diyordu şair bu çok doğru önemli olan yaşamın farkına varmak.
Hiç bir acı hayatın tadının önüne geçmez bunu unutmayın. Bu hayata dair ilk yazımız olsun daha devamıda gelecektir takibe devam ediniz.
ahmet sadri – 06.02.2013 hayata yeniden başlamak

http://twitter.com/ahmetsadri

hayata_yeniden_baslamak