Ne kullanırsanız kullanın musluklarınız parlamıyor mu? Evinizin mis gibi kokması içi ne yapmalızınız?

Musluklar nasıl parlatılır?
Musluklarınızın pırıl pırıl görünmesini istiyorsanız, musluğunuza bir poşet bağlayın ve içini sirke ile doldurun, biraz beklettikten sonra iyice durulayın. Musluklarınızın parıldadığını göreceksiniz.

Evimizin hoş kokması için ne yapmalıyız?
Lambalarınızın üzerine kullanmadığınız kokularınızdan veya biraz vanilya sürerseniz, lambalarınızı yaktığınızda mis gibi koku yayılacaktır.

Baş ağrısı nasıl geçer?
Başınız ağrıyorsa birkaç tane kahve çekirdeğine limon suyu sıkın ve yavaş yavaş yiyin.

Porselen eşya çatlarsa ne yapmalı?
Porselen kaplarda ince bir şekilde meydana gelen çatlakları gidermek için porselenleri büyükçe bir tencereye koyun ve üzerlerini örtene kadar sütle doldurun. Tencereyi hafif ateşe koyarak 45 dk sütü ısıtın. Porselendeki ince çatlak sütteki protein ile kapanacaktır.

Mobilya cilâsı nasıl yapılır?
Evde kendi kendinize bir cilâ yaparak mobilyalarınızı parlatabilirsiniz. Bir ölçek kaynatılmış beziryağını yine bir ölçek terebentin ve bir ölçek sirkeyle karıştırarak iyice çalkalayınız. Bu karışımı yumuşak bir bezle mobilyanın üzerine yedirerek sürünüz. Sonra bir bezle ovarak parlatınız.

Ceketlerin yakası nasıl temizlenir?
Bir bardak suya bir kaşık amonyak ekleyin. Bu suyla elbise yakalarını kuvvetlice silin. Elbiseleri düzgün biçimde sildiğinizde takdirde hem yakalar temiz olur, hem de pek kir tutmaz. Bu işlemi 15 günde bir yapın.

Küvet temizliği nasıl yapılır?
Eczaneden alınan krem tartar ile oksijenli suyu karıştırarak macun kıvamına getirin. Bu macunu küvete sürerek sert bir fırçayla fırçalayın. Çıkmayan leke varsa bu macundan oraya sürüp üzerine bir iki damla amonyak damlatın ve 1-2 saat bekletin. Sonra ovarak temizleyin. Hafif lekeleri limonla ovun. Pas lekelerini ve koyu renkli lekeleri limon suyu ve boraks karışımı ile silin. Rengi sararmış beyaz küvetleri tuz ve terebentin karışımı ile ovun.

Alnımızın kırışmaması için ne yapmalı?
Her gün ellerinizi alnınıza koyup alın derisini hafifçe yukarıya doğru çekerek aynı anda göz kapaklarınızı aksi yönde aşağı indirin ve bu hareketi 9–10 kez tekrarlayın.

Bizim Aile Dergisi