Bebeğiniz dünyaya geldi ve yavaş yavaş büyüyor. Her geçen gün farklılıklar gösterecek olan büyüme aşaması sizi bile şaşırtabilir. İki Aylık Bebekte Hangi Gelişmeler Olur?

İki Aylık Bebekte Hangi Gelişmeler Olur?

Bebeğiniz dünyaya geldi ve yavaş yavaş büyüyor. Her geçen gün farklılıklar gösterecek olan büyüme aşaması sizi bile şaşırtabilir.

İki aylık olan bir bebek artık size gülebilir. Bu da sizi oldukça fazla mutlu edecektir.

Kafasını tam olarak tutamayan bebeğiniz,karnının üstüne yattığında başını kaldırabilir.

Bu değişikler tüm bebeklerde olmayabilir ama %90 ında görülür.

Yatağına yatırdığınız şekilde bulamayabilirsiniz,çok fazla uzaklaşamasada yer değiştirebilir.

Gittikçe hareketlenen bebeğiniz için artık dikkatli olma zamanı başlıyor. Koltuk kenarlarına koymaya alıştıysanız bundan sonra daha dikkatli olun,çünkü artık düşme tehlikesiyle karşı karşıyasınız.

Bebeğiniz düşme olayını yaşadıysa sakin oldun. Bebek düşmenin etkisiyle ağlayacaktır ama bir zaman sonra susar, düştüğü yer çok fazla yüksekse hemen doktora gidin. Düşme vakası hemen hemen her bebeğin başına gelebilen bir olaydır. İç kanama tehlikesine karşı nerden düşerse düşsün doktora başvurmayı ihmal etmeyin.

Bu ay ve daha sonrası sizin için önemli bir gelişme olacaktır. Evet bebeğinizin uykusu yavaş yavaş düzene girecektir. Uykusuz gecelerden sonra bebeğiniz tüm geceyi uyuyarak geçirebilir.

Bebeklerde gece gündüz kavramı oluşmamışsa gündüz uyuduğunda 3-4 saatten fazla uyursa hemen uyandırın. Böylelikle gece gündüz farklılığını uykusunda gösterecektir.

Artık bebeğiniz bir şey duyduğunda bakabilir sesin geliş yerini gözleriyle arayabilir.

Elini,parmaklarını emmek isteyeceklerdir.

Bu ayda bebeğinizin yüzünde lekeler oluşabilir. Bu lekeler anne hormonlarının bebeğin vücudundan atılması ya ada bebeğin yağ ve ter bezlerinin çalışmaya başlaması olabilir. Doktorluk bir müdahale yoktur,kendilinden geçecektir.

iki_aylik_bebekteki_degisiklikler