Evlenen eşlerin en büyük hayali çocuk sahibi olmaktır. Evlenir evlenmez bebek hayali kuranların yanısıra bir müddet beklemeyi tercih edenler de olabilir. Ama aile olunduğu zaman herkes çocuksuz düşünemez. İnfertilite (Kısırlık) Nedir? Tedavi Yöntemleri

İnfertilite (Kısırlık) Nedir? Tedavi Yöntemleri

Evlenen eşlerin en büyük hayali çocuk sahibi olmaktır. Evlenir evlenmez bebek hayali kuranların yanısıra bir müddet beklemeyi tercih edenler de olabilir. Ama aile olunduğu zaman herkes çocuksuz düşünemez.
Ama sağlık sorunları her zaman buna müsaade etmeyebilir.
İnfertilite de bir sağlık sorunu ve sadece kadına yada erkeğe ait bir sorun değil.
Hem erkekte hem de kadında görülebiliyor.
İnfertilite; bir yıl içinde korunmadan düzenli bir birliktelik yaşayıp gebe kalınamaması durumuna denilir. Halk arasında daha yaygın I really believe that the sugar fast is one of the hardest and yet most rewarding buy-detox.com/shop/thc-marijuana-detox-kits programs I have ever attempted. ismi kısırlık olarak bilinir.
Bu tanı konulduktan sonra eşler tedavi için hep birlikte gitmelilerdir.
Tanı teşhis durumundan sonra tedavi için önce nedenler ve nedenin altında yatan sebepler araştırılır ve tedaviye oradan başlanır.
Kısırlıkta birçok sorun olabilir; endokrin bozuklukları,Gonadotropin eksikliği,tiroid hormon bozuklukları,fazla tüketilen alkol ve sigara gibi sorunlar olabilir ve bunların kesin teşhisi konulduğu zaman tedavi süresi başlar. Kendinizi rahat hissettiğiniz bir doktora gidip tedaviyi onla sürdürmeniz sizi psikolojik açıdan da rahatlatacaktır.

infertilite_nedir_tedavisi_nelerdir