iPhone 4S çıkalı kısa bir süre oldu ama kullanıcılarışimdiden telefon hatalarını bulmaya başladı eğer sizde iphone 4s sahibi iseniz kameranızdaki sorunu fark debilirsiniz. peki sorun ne kameranızı açıyorsunuz osman arkadaşınızı çekecksiniz yanına hamdi arkadaşınız sonradan geliyor ama hamdi net değil işte sonradan gelen hamdi arkadaşıda netleştirmk için iphone4s in ekranına dokunmanız gerekecek şimdilik çözüm bu

peki bu sorunu kim nasıl buldu

Paul Boyce isimli bir kullanıcı, gayri ihtiyari bir şekilde kullandığı iPhone 4S’inin kamerasında, görmeyi hiç beklemediği bir sorun ile karşılaştı. iPhone 4S’in outofocus özelliği doğru çalışmıyordu… Durumu ofisindeki bir diğer iPhone 4S kullanıcısı olan Dan Frakes ile paylaştı. İlk olarak Frakes’in cihazından yapılan çekimde, autofocus özelliği direk olarak çalıştı ama Boyce’in telefonu ile yapılan çekimde özellik yine devre dışı kaldı. iPhone 4S’in ekranına yapılan ufak bir dokunuşsa aynı hızla netliği geri getirdi.

Üst üste birçok deneme yapan ikili, sonunda bunun bütün iPhone 4S modellerinde bulunan bir sorun olduğuna kanaat getirdi zira aynı sorun ikisinin telefonunda da belirli aralıklarla boy gösteriyordu. “Cihaz sadece kamera ilk açıldığı andaki görüntüyü net bir şekilde çekiyorken, sonradan kadraja giren görüntüyü herhangi bir dokunuş yapmadan netleştirmiyor, bence bu telefonda büyük bir sorun var.” diyen Boyce, iPhone 4S’in çok büyük bir açığını istemsizce de olsa bulmuş oldu.

Eğer siz de bir iPhone 4S kullanıcısı olacaksınız, kamera otomatik olarak netliği ayarlamadığı zaman, ekranınıza ufak bir dokunuşta bulunun.

işte iphonenmi var derdin var nerde kaldı 5110 larhey gidi hey