“Siyaset yok, yasak yok, sınır yok” la yayın hayatına başlayacak olan İslami Facebook sayfası salamworld yakında açılıyor. Türkçe ve Kürtçe olmak üzere bir çok dili destekleyecek olan Sosyal site her kesime açık olacak. İslami Facebook Olarak şimdiden ilgi odağı olan salamworld hakkında tüm bilgilere bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

“Siyaset yok, yasak yok, sınır yok” sloganı ile yayın hayatına başlayacak olan Salamworld, hedef kitle olarak Müslüman gençliği, İslam dünyasının entelektüel halk liderlerini, İslam dünyasındaki dinamik iş gücünü, İslam ile ilgili bilgi edinmek isteyen ve Müslüman olmayan kesimleri ve batıda yaşayan Müslüman örgütlenmeleri seçti.

İslam dünyasının en güçlü sosyal medya sitesi www.salamworld.com’un yakında İstanbul’dan yayına başlayacağı bildirildi.

Site yetkililerinden alınan bilgiye göre, İslam dünyasının Facebook’u olmaya aday olan www.salamworld.com yine İslam dünyasının tanınmış iş adamları tarafından finanse ediliyor.

Ana merkezi İstanbul’da olacak sitenin, Kahire, Moskova, Londra, Dubai, Mekke, Medine, Astana, New York, Paris ve Kuala Lumpur gibi kentlerde şubeleri bulunacak.

Teknik çalışmaları Hindistan’ın Haydarabad kentinden yürütülecek olan sosyal medya sitesi, başlangıçta Türkçe, Arapça, İngilizce, Fransızca, Farsça ve Rusça, daha sonraki aşamada ise Azerice, Kazakça ve Özbekce lehçeleri ile Urdu, Malay,Çin, Peştu, Bengal ve Kürtçe dillerinde yayın yapacak.

Selam dünya anlamına gelen Salamworld sitesinin Mısır’da yaptığı toplantıya 15 ülkeden 60 yakın sosyal medya uzmanı, gazeteci, bilim adamı ve diğer meslek gruplarından davetli katıldı.

Yetkililer, site yayında olmamasına rağmen 100 binden fazla kişinin elektronik posta yolu ile üye olmak için başvuruda bulunduğunu kaydettiler.

İslam dünyasının en büyük sosyal medya sitesi olmayı planlayan Salamworld, 3 yılda 100 milyon üyeye ulaşmayı hedefliyor.

Nisan ayında Türkiye’de büyük bir açılışla çalışmalarına başlayacak olan sosyal medya sitesi, e-kitap, online eğitim (Daru’l Hikme), online fetva (Bir bilene sor), online İslam ansiklopedisi, online şehir rehberi, online seminerler, İslam dünyasından haberler, İslam tarihine yolculuk, online oyunlar, videolar, hac ve umre rehberi gibi birçok hizmeti de ziyaretçileri ile buluşturacak.

Siteyi hazırlayan ekip içerisinde dünyanın birçok ülkesinden profesyonel yayıncılar bulunuyor.

Birçok alanda ziyaretçilerine kitap ve benzeri hediyeler de vermeyi hedefleyen site yöneticileri, yayın ilkelerinin birinci maddesinin İslami ve insani değerleri korumak olduğunu ifade ettiler.

“Siyaset yok, yasak yok, sınır yok” sloganı ile yayın hayatına başlayacak olan Salamworld, hedef kitle olarak Müslüman gençliği, İslam dünyasının entelektüel halk liderlerini, İslam dünyasındaki dinamik iş gücünü, İslam ile ilgili bilgi edinmek isteyen ve Müslüman olmayan kesimleri ve batıda yaşayan Müslüman örgütlenmeleri seçti.

AA

Tabi bi arada her zamanki gibi buda geyik konusu oldu

TWİTTER’DA İSLAMİ FACEBOOK GEYİĞİ

Sitenin kararı Twitter’da ’İslami Facebook geliyor’ geyiklerine yol açarken yapılan yorumlara sitenin tiye alındığı espriler damga vurdu…

İşte Twitter’daki İslami Facebook geyikleri:

İslami Facebook çıkacakmış: “Haldun Allahın izniyle Rumeysa’yı dürttü”.

İslami Facebook, İslami Facebook şakalarınızdan komik.

İslami Facebook: Parolanız yanlış ya da abdestsiz giriş yaptınız

İslami Facebook: “Ahmet size Selamün Aleyküm dedi” – Ve Aleyküm Selam De – Allah’a Havale Et – Şeytan Görsün Yüzünü olarak İşaretle

İslami Facebook: Din kardeşi olarak ekle, Allah’a havale et, Boş ol boş ol boş ol, Ortak Müminler, Mekke ve Ben Albümü, Selamun Aleyküm de

İslami Facebook:”mümin ilişki durumunu 4eş’li olarak değiştirdi” “mümine cami’de albümüne yeni fotolar ekledi” “yorum yap, dua et, sevap işle”

İslami Facebook: “27 ortak mümin kardeşiniz var.”

canım resmime maşallah dermisin? – islami facebook

İslami Facebook şikayet butonu: “Allah’a havale et.. ”

islami facebook http://www.salamworld.com bana şarküteri sitesi gibi geldi.

İslami Facebook hakkinda tum espiriler yapildi suanda calintilar ve rtler basladi. Herkese hayirli olsun.

’İslami Facebook’ haberi şaka olsun… Düşünsenize ’Allahın emri peygamberin kavliyle sizi arkadaşlık listeme eklemek istiyorum… ’

İslami facebook nedir aga? günde 5 vakit mi giricez?

’’ Dürtmediği sürece şeytana uymam. ’’ 12 mümin bunu beğendi. – İslami Facebook.

İslami Facebook: Parolanız kötü niyetli kişilerin eline geçmiş olabilir. Güvenlik amacıyla Bakara Suresinin 4. ayetini yazınız.