İsrail’in zulmü altındaki Gazze’ye yardım götürmek için yanında birkaç gemiyle birlikte Mavi Marmara gemisi yola çıkmışlardı. Bu sırada İsrail askerleri tarafından saldırıya uğramış,dokuz kişiyi şehit vermişti. Bu olay üzerine daha yeni özür dileyen İsrail Mavi Marmara için tazminat da ödeyecek. İsrail Mavi Marmara İçin Ne Kadar Tazminat Ödeyecek?

İsrail Mavi Marmara İçin Ne Kadar Tazminat Ödeyecek?

İsrail’in zulmü altındaki Gazze’ye yardım götürmek için yanında birkaç gemiyle birlikte Mavi Marmara gemisi yola çıkmışlardı. Bu sırada İsrail askerleri tarafından saldırıya uğramış,çok sayıda şehit vermişti. Bu olay üzerine daha yeni özür dileyen İsrail Mavi Marmara için tazminat da ödeyecek.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile İsrail Adalet Bakanı Tzipi Livni arasındaki görüşmelerden sonra Mavi Marmara’da hayatını kaybeden dokuz kişinin ailelerine verilecek tazminat sürecini belirlemek üzere bir komisyon kurulmasına karar verilmişti.

Tazminat miktarının henüz net olarak belirlenmediğini fakat İsrail’in ödeyeceği tazminatın toplamda “on milyonlarca dolar” olacağını söyleniliyor.

israil_mavi_marmara_icin_nekadar_tazminat_odeyecek