İştahından rahatsız olanlar mutlaka vardır. Aşırı iştahlılık da insanı çok yedirip sonra sıkıntı verebiliyor. İştah sorununa çözüm için bazı gıdalardan yardım alabilirsiniz. İştah Azaltan Gıdalar Nelerdir? İştah Kesen Besinler

İştah Azaltan Gıdalar Nelerdir? İştah Kesen Besinler

İştahından rahatsız olanlar mutlaka vardır. Aşırı iştahlılık da insanı çok yedirip sonra sıkıntı verebiliyor. İştah sorununa çözüm için bazı gıdalardan yardım alabilirsiniz.

İştahınızın azalmasını istiyorsanız yapmanız gerekenler;

* Ananas tüketin. İnce ince dilimlediğiniz ananasın üzerine birazcık kefir ve taze nane ekleyin. Ananastaki enzimler sindirimi hızlandırdığı için oldukça doyurucudur. Ayrıca ananas selülit oluşumunu da engeller.

* Balık yemek de iştahınızın azalmasına yardımcı olur. Balığın içindeki iyot,tiroid bezlerini hızlandırdığı için açlık hissini giderir.

* Brokoli veya karnabaharı bikaç dakika kaynar suda bekletip çıkartın. Yoğurtla birlikte tüketin. İçindeki liflerden dolayı sizi uzun süre tok tutar.

* Kırmızı elma tüketilmesi de iştah sorununuz için size yardımcı olacaktır.

* Öğünler arasında canınız çok fazla bişeyler çekiyorsa kuru erik tüketin. Çünkü kuru erik kan şekerinin düşmesini engeller.

* Salatalığı ince dilimler haline getirin ve üzerine dereotu serpiştirin. Kalori bakımından neredeyse sıfırdır ve oldukça tok tutar.

istah_azaltan_besinler